Nostetaanpa reilusti kissa pöydälle! - Kaarinaankin pesiintyneet muutamat ammattivalittajat ja narsistit (kulkevat usein samassa persoonassa) aiheuttavat uskomattomia kuluja kaupungin hallinnolle ja kaupunkilaisille sekä alueen elinkeinoelämällä tehtailemalla valituksia kaikesta mahdollisesta.
Suoranaista kiusantekoa harjoittavat tapaukset tulisi saattaa ylisön tietoon ja ansaitsemaansa "suosioon" - Kertokaa kohdallenne tulleista tapauksista rohkeasti - Niin tekee oma paikallismediammekin, tosin lähdesuojaan vedoten eli tuomalla oman kortensa tähän täysin turhaan soppaan.
Ehdotankin, että nämä yhteiskunnan luopiot tuodaan nyt julkisesti esiin!
Kissa pöydälle
8
293
Vastaukset 8
- ei vieraiden nimiä
Juu, aloitahan vaikka itsestäsi.Siitä se lähtee...
- valittaja 1
milloin valitus on turha/aiheeton? silloinko, kun se eroaa sinunkaltaisten mielipiteestä, vai milloin? tulee huomata, että valittaminen maksaa, joten tuskin kukaan sitä "huvin" vuoksi tekee.
kun päättäjät harjoittavat mielivaltaa tai ajavat yksityistä etua, on valittaminen ainut mahdollisuus puuttua siihen. myös valittamisen mahdollisuus toimii peloitteena karkeimpiin "suhmurointeihin" ennalta.- haaskuun meneeXD
Täällä valittaminen ei auta kyllä mitään XD
- valitan, sankari :)
Yleensä metsä vastaa niinkuin sinne huutaa, tulee se rutisijoillekin seinä vastaan ja nauru naapureille :)
- Vuoden vitsi
Valittaminen maksaa? - No haloo ja hyvää päivää :)
- järkihoi
oisin sitä mieltä jotta naapureistaan kymmeniä valituksia tehtaileva tyhjäntoimittaja kävisi tällaisesta? - Löytyypi Kuusiston saarelta tappaus..
- rikkureissavikaon
Kannattaa itse aina noudattaa lakia,niin ei kukaan voi valittaa ;)
- tääjuttusionihan
Kirjaimellistako todella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487