taas alko menkat .Yritystä jo vuosi kaks kuukautta.
terolut pilsuja syöny kaks kuuria.Ihmetyttää ku ovis olis pitäny olla kaks viikkoo ennen menkkoja ja rakastelimme myös tuolloin tiheästi.mutta ei tärppää!Alkaa toivo olla häviämäs.Usko koko elämään on mennyt.En tiedä kauanko jaksan tätä tuskaa enään.
terolut pilsuja syöny kaks kuuria.Ihmetyttää ku ovis olis pitäny olla kaks viikkoo ennen menkkoja ja rakastelimme myös tuolloin tiheästi.mutta ei tärppää!Alkaa toivo olla häviämäs.Usko koko elämään on mennyt.En tiedä kauanko jaksan tätä tuskaa enään.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei! Levätkää välillä lapsenteko puuhista...jos koko ajan vain miettii et tuunko nyt raskaaksi ja rakastelukin pitää ajoittaa just ovulaation kohdalle, on sulla elimistössä liikaa stressihormoneja, jotka estää hedelmöittymisen.
Oletko kuullut, kuinka useat parit ovat tulleet raskaaksi, kun ovat luopuneet ajatuksesta tulla raskaaksi ja ottaneet elämäänsä välillä muutakin sisältöä ja pam* tulleet raskaaksi. Osastolla näen ja kuulen tällaisista pariskunnista joka viikko, jotka onnellisina hoitavat ensimmäistä lastaan.
Lykkyä tykö!
Kun vuosi yritystä ilman tulosta on takana, niin voi hakeutua lapsettomuustutkimuksiin esim. gynegologin, neuvolan tai terveyskeskuslääkärin kautta.
kirjoituksesi oli kuin minun kirjoittamani eli samas venees ollaan :(
Älä nyt stressaa noin.. kyllä se sieltä tulee kun on tullakseen!
Meillä meni pillereiden lopettamisesta noin puolisen vuotta ennen kun tärppäs!
Minäkin toivoin hartaasti että vauva saa tulla..ja menkat tuli vaan aina..
Sitten lopetin koko vauvan miettimisen ja tässä sitä ollaan rv 7..
ota rennosti!
Kokeile luomukonstia: jalat ja peppu pystyyn seinää vasten yhdynnän jälkeen! Kuulostaa höpö-höpö -hommalta, mutta on monella toiminut!