Minulla on vm. 1999 Nissan Micra, johon vaihdettiin viikko sitten eteen alatukivarret ja tehtiin jarruremontti. Minkä takia auto sen jälkeen alkoi kummallisesti nitistä ja natista etuosasta, siis auton sisältä, jostakin kojelaudan ja tuulilasin väliltä? Ja muutenkin tuntuu koko etuosa oudosti jyrisevän. Käytin auton heti remontin jälkeen katsastuksessa eikä jarruista tai niistä tukivarsista ollut mitään huomauttamista. Tuntuu, että tulen hulluksi noista äänistä, ennen auto hyrisi pehmeämmin. Nyt on kuin traktorilla ajaisi.
En ymmärrä autoista mitään, kuten varmaan kysymyksestä käy ilmi. Eikä olisi oikein varaa kalliiseen merkkikorjaamoon. Olisin kiitollinen asiallisista vinkeistä.
APUA! Micra natisee ja jyristää remontin jälkeen
limetti14
5
226
Vastaukset
- nöpö nenä
Onko tuki alatuki varret kiristetty tassut maassa vai ilmassa roikkuen ja myös kallistuksen vakaaja?
- nasse setä
Jaa mikäs nyrkkipaja on puljannu sun autoos? Natina tulee kuivista kallistuksen vakaajan kumi puslista!
Jee, kiitos!!!!
Niin, nyrkkipaja tosiaan ja ensimmäisen ja viimeisen kerran! Maksan tästä lähin ilomielin ihteni kipeeksi, että saan kunnon remontin.
- Micraisti
Onkohan aurauskulmat muuttuneet? Eturenkaat erisuuntaan kuin menosuuntaan voivat aiheuttaa ääntä ja erikoista käyttäytymistä myös.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3910563Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610132- 217921
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776334Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304902- 554727
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174066Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1243423- 623137
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2213060