mitä ajattelisit?

Jos joku pistäisi sulle viestin jossa lukee: Mielummin kuolen kuin soitan sulle tai tuntisin sut.
22249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

toiselle viestin henkilökohtaisesti, eikö se syö vähän koko tehon tolta tekstiltä.

Äänestä

Ihmettelisin miksi halusi tuhlata rahaa sen sanomiseen?

Äänestä

Katkera ja kerjää huomiota aika säälittävällä, läpinäkyvällä tavalla.

Milloin noin on oikeasti, niin sitä ei vain lähetä mitään viestiä ja siinä kaikki.

Äänestä

että tuli väärään numeroon

Äänestä

toisen kysymykseen? Selkeä, yksiselitteinen torjunta, jossa ehkä ärsyyntymistä ja turhautumista mukana toisen yksipuolisiin yrityksiin.

Äänestä

Parempi tuokin kuin jatkuva epätietoisuus.

Äänestä

Samaa kuin tästä palstaviestistä: nyyyyyyh :(

Äänestä

Öö et kyseessä on joku keskenkasvuinen kiukuttelija tai pms-oireista kärsivä tai joku vastaava..

Äänestä
  • oikein vastannut, juuri näin semmonen pitää ottaa.

    Äänestä

Jos olisi kyse aikuisesta ihmisestä niin aattelisin, että on joko jäänyt paitsi kaikista normaaleita sosiaalisista taidoista ja tunneälykkyydestä tai sitten että on joku pahasti mielenvikainen henkilö kyseessä.

Äänestä

Siis oletko tosiaan laittamassa tuollaista viestiä jollekin sinusta kiinnostuneelle????
Älä nyt hyvänen aika, oikeesti! Tosin en tiedä mistä aloituksessa on kyse, miksi noin ikävästi pitäisi viestiä kellekään.

Kyllä sen voi nätimminkin sanoa:

-Kiitos, mutta en ole kiinnostunut yhteydenpidosta, hyvää jatkoa sinulle.

Ja sitten jos tulee vielä jatkoviesti niin siihen ei tarvitse enää vastata.

Äänestä

Se ei ainakaan paljoa ymmärrettävästi asioita selittäisi. Ehkä asia sitten olisi niin. Eli kiinnostus nolla. Minä en tietääkseni ole moista lähettänyt eikä ole ollut ajatuksena. Voikai sen miellyttävämminkin ilmaista.

Äänestä

Aluksi järkyttyisin melko paljon. Hetken mietittyäni, ajattelisin...


Riippuu siitä, tuntisinko tuon "jonkun".

Jos tuntisin, riippuisi siitä, millainen suhde minulla olisi/olisi ollut häneen.

Jos olisin ihastunut suuresti häneen, ajattelisin, että voi voi! Kaikki unelmani romahtaisivat, mutta hänen hyvänsä on minulle tärkeintä, viis itsestäni. Selvästi hän jostakin syystä inhoaa minua syvästi. Unohtaisin hänet ehkä 30 vuoden kuluessa.

Jos en tuntisi häntä, epäilisin hänen olevan vakavasti poissa raiteiltaan ja henkisesti hyvin epävakaa persoonallisuus. Ehkä hän olisi mielestäni myös sairaalloisen dramaattinen ja liioitteleva luonne...

Äänestä

Ajattelisin,että ei pidä minusta kauhean paljon.

Äänestä

Käänteispsykologiaa.. Niin ajattelisin.

Äänestä

voi sua mussukka,, niin minäkin sua

Äänestä

Voi jestas, kaikkea kanssa... :D

Äänestä

In principiantem. Ego non arbitror quod ad facere ut would Elina. Attamen plenum gaudium vitam:-))

Äänestä
  • Nyt puhut jo kieliä... harha pahenee... ;D

    Äänestä

mitä joku haluaa itselleen tehdä.
Kenties se teko helpottaisi, en ainakaan ottaisi mitään yhteyttä ettei kukaan pääse sanomaan että olen yllyttäny.

Äänestä

Että olipa turha viesti kuten aloituskin

Äänestä

Vähän riippuu lähettäjästä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys. kirjoitti:

Jos joku pistäisi sulle viestin jossa lukee: Mielummin kuolen kuin soitan sulle tai tuntisin sut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu