Kuinka kauan pitää varautua vahinkotarkastajan saamiseksi kiinni ? pitäisi saada korvausta toiselta osapuolelta joka aiheutti vahingon parkkipaikalla. teki ilmoituksen vakuutusyhtiöön heti, nyt olen odottanut soittoa pari viikkoa. pohjolalla ei taida olla kiire tai sitten ovat antaneet potkut kaikille tarkastajille.
Vastaukset 4
- arvaillaan juuei
ei ainakaan kannata kysyä Pohjolasta, eihän?
- Jopon mopo
Odottele ihmeessä vielä tovi.
- zmndnnd
Kannattaa soittaa Pohjolaan itse. Oletko varma että vastapuoli teki vahnkoilmoituksen? Tiedän jopa tapauksen missä asiakas oli myöntänyt syyllisyytensä selvässä tapauksessa (parkkipaikalla loukkasi perävaunun kanssa liian läheltä ja vaunu kolahti etukulmaan) mutta vakuutusyhtiö oli pyytänyt asiakasta kiistämään syyllisyytensä. Onneksi toisella osapuolella oli silminnäkijöitä ja vakuutusyhtiö joutui korvamaan vahingot.
- saattaa odottaa
Ainakin iltapäivän kahvituntiin asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051790
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS491460Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451260Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita176868Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13810- 48752
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40656