Raiskaustani, pahoinpitelyäni ja vainoamistani. Kuinka toimia?
Vastaukset 6
- ---------
Voit vain väistellä henkilöä joka vainoaa. Hanki varapuhelin jos saat häirintäpuheluita, muista ettet luovuta kenellekään numeroa.
Laske hänen heikkoutensa niin onnistut kiertämään paikat joissa oleskelee.
Yksinkertainen asia voi olla se että hän tarvitsee muiden apua, mutta sinä et tarvitse.
Joten selviydyt paremmin.
Häirikkö alkaa käydä läheistensä hermoille, hänen on pakko löysätä. - nuo siniset paskasäk
Eihän Suomen poliisi tutki muitakaan rikoksia paitsi jos se pääsee itse käyttämään väkivaltaa tai on mahdollisuus sellaiseen. Eikä sittenkään valtaeliitin rikoksia joista mm esimerkki http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2014/12/suomen-poliittinen-johto-yritti-salata.html
- Luu-viitonen
Vakiohäirikkö jatkaa vuodesta toiseen leppymätöntä vihaansa poliisia kohtaan törkeitä valheita kirjoittelemalla. Vuosittain Suomessa poliisille tehdään n. 800.000 rikosilmoitusta. Selvitysprosentit vaihtelevat rikoslajeittain ja paikkakunnittain 5-95 prosenttiin. Henkirikoksissa se on suurin ja varkauksissa pienin.
Kun poliisi on tehnyt tutkinnan lopettamispäätöksen, tai päätöksen olla tutkimatta sille tehtyä ilmoitusta, niin päätös on sen jälkeen julkinen asiakirja. Maksua vastaan se on kenen tahansa tilattavissa, ilmoituksen tekijälle ilmainen. Päätöksestä voi kannella, viimekädessä oikeuskanslerille, joka yhdessä eduskunnan oikeusasiamiehen kanssa valvoo, että virkamiehet noudattavat lakia. - nuo siniset jne
Luu-viitonen kirjoitti:
Vakiohäirikkö jatkaa vuodesta toiseen leppymätöntä vihaansa poliisia kohtaan törkeitä valheita kirjoittelemalla. Vuosittain Suomessa poliisille tehdään n. 800.000 rikosilmoitusta. Selvitysprosentit vaihtelevat rikoslajeittain ja paikkakunnittain 5-95 prosenttiin. Henkirikoksissa se on suurin ja varkauksissa pienin.
Kun poliisi on tehnyt tutkinnan lopettamispäätöksen, tai päätöksen olla tutkimatta sille tehtyä ilmoitusta, niin päätös on sen jälkeen julkinen asiakirja. Maksua vastaan se on kenen tahansa tilattavissa, ilmoituksen tekijälle ilmainen. Päätöksestä voi kannella, viimekädessä oikeuskanslerille, joka yhdessä eduskunnan oikeusasiamiehen kanssa valvoo, että virkamiehet noudattavat lakia.Niinköhän auttaisi? Kokeilepa itse niin viisastut sinäkin.
- Yhteen 1997 tehtyyn kanteluun tuli vastaus joka oli pelkkää mussutusta eikä johtanut mihinkään.
- Toiseen 1997 tehtyyn kanteluun ei vieläkään ole tullut mitään vastausta.
Kantelut koskivat virassa olevien tuomarien tekemiä lainvastaisia tuomioita.
Ei korppi korpin silmää...
Vieläkään.
Suomessa ainakaan - 7+12
nuo siniset jne kirjoitti:
Niinköhän auttaisi? Kokeilepa itse niin viisastut sinäkin.
- Yhteen 1997 tehtyyn kanteluun tuli vastaus joka oli pelkkää mussutusta eikä johtanut mihinkään.
- Toiseen 1997 tehtyyn kanteluun ei vieläkään ole tullut mitään vastausta.
Kantelut koskivat virassa olevien tuomarien tekemiä lainvastaisia tuomioita.
Ei korppi korpin silmää...
Vieläkään.
Suomessa ainakaanÄlä hätäile. Virkatie on pitkä, koska kantelusi pitää kierrättää Valviran kautta. Sen spesialistit pystyvät jo tekstistäsi selvittämään, onko viranomaisten ryhdyttävä sinua kohtaan mielenterveysongelmien vuoksi pakkotoimenpiteisiin.
Ääri-islamin nousun vuoksi kaikki ovat nyt varpaillaan ihan kotimaisten perushullujenkin vuoksi.
- Onnea sulle
Laitat kiusaajasi kuvan, nimen ja osoitetiedot nettiin. Lähetät myös emailia mahdollisella työnantajalle. Tämä ei uskalla tehdä rikosilmoitusta sinusta. Tai jos tekee, juttusi tutkitaan siinä samalla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1182435Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401552Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6441028- 106993
- 71962
- 98906
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76710- 70706
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31696