Hei,
Miksiköhän Pösöni "savuttaa" melko rajusti kun annan satsia reilusti? Normaaliajossa näyttää olevan ihan ok.
Miksiköhän Pösöni "savuttaa" melko rajusti kun annan satsia reilusti? Normaaliajossa näyttää olevan ihan ok.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Älä välitä niin tekee mullakin 3 pesään ja urku auki niin huomaat miten 3000-4000rmp alkaa perä höyryymään se kuuluu asiaan. 3.0 v6 -97
Mite sun pökötti,onko se miten huurteessa kosteella ilmalla? mulla pitää olla puhallus täysillä jokin aikaa noin 1/2 tuntia että häviää.
Suodatin luultavasti tukossa. 3 litraisessa myllyssä kyllä lämmöntuotanto riittää.
Moi,
En ole kyllä huomannut poikkeuksellista huurteisuutta. 1/2 tuntia on liikaa. Jotain vikaa lienee.
Moikka purin raitisilma suodattimen ja putsasin sen paineilmalla, se ei ollut pajokaan likaantunut ehkäpä auto on ollu kostea sisältä tai jotain muuta nyt kuitenkin se ei enää huurru sillee,kiitti vinkistä.