Köyhien itsenäisyyspäivä

Työtön

Itsenäisyys ja mahdollisuus ansaita tarpeeksi rahaa elämiseen menetettiin Eu:n myötä.Köyhyydestä on tullut pysyvä ilmiö mutta tänään vain rikkaat pääsevät Tv-ohjelmiin näyttämään pukujaan.

Köyhien itsenäisyysjuhla
http://www.hs.fi/kaupunki/a1417836140111

2

188

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fkgjkldjkldjgldkjflk

      Lapsiperheiden edut, opiskelun tuki ja mahdollisuudet, terveydenhuolto, asumisen tuki, suhteellisesti ottaen pienehkö työttömyys, kohtuulliset palkat ..

      Jos ei työikäinen perusterve ihminen noittenkaan varassa pärjää, niin silloin kyllä on globaalissa mittakaavassa sellainen surkimus, että luonnonvalinta olisi jo tehnyt tehtävänsä melkein missä tahansa muualla. Kiitä onneasi että olet saanut syntyä Suomeen, ja osoita kiitollisuutta niille joiden ansiosta sinunkin kaltaisilla on mahdollisuus esittää mielipiteitään netissä. Tai ethän sinä mitään mielipiteitä esitä, vaan jurnutat katkerana ihmisille jotka ovat elämässään jotain saavuttaneet.

      Sotaveteraanit, esim Hannes Hytönen.
      Tätä maata rakentaneet/rakentavat, esim.vuoden nuoret yrittäjät.
      Arjen puurtajat ja vapaaehtoistyön tekijät, esim. vanhusten hoitajat.
      Ansioituneet kulttuuri- tai urheiluvaikuttajat, esim.Antti Ruuskanen tai Kasmir.

    • maalane

      Tätä maata ELÄTTÄÄ maanviljelijät oleppavaan 20pv syömättä niin sinustakin päästään kun olet ollut 14pv syömättä niin koitappa tehdä työtä älä väitä että pystyt. viljele itse ruokasi töittesilomassa ja jos sanot ettei tarvi kun sinulla on rahaa ostaa ruokasi niin tiedä että se johtuu siitä kun viljelijät joutuvat myymään sen alletuotantokustannusten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      82
      1008
    2. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      73
      852
    3. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      576
    4. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      575
    5. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      46
      547
    6. Ei mulle kelpaa kukaan muu...

      Kuin "hän"
      Ikävä
      29
      523
    7. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      4
      516
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      164
      513
    9. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      136
      508
    10. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      505
    Aihe