Voiko kuljettajanpenkin pestä painepesurilla, kannattaako irroittaa ennen pesua?
Vesi ?
Santtu (oikea)
24793
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ei saa kiusata.
Ai tämmöistäkin täällä on. En huomannutkaan.
Siis oikea Santtu on väärä Santtu ja myös feikki Santtu on väärä Santtu.
Mutta oikasti nimimerkki Vittuuntunut onkin oikea Santtu ainakin yhdessä kohtaa.
PS. Minä pesen myös kangassohvat painepesurilla. Siis miksi en myös autoni nahkapenkkejä?
Santtu on vittuilun kohde, ei syyllinen.
Ei se haittaa mua jos joku haukkuu Santtua.
Ihan varmasti mä olen oikea Santtu. Te ette varmaan usko mutta näin kumminkin on. Vannon kautta kiven ja kannon.
Osaan nauraa itsellenikin.
(Kohta mä en enää itsekkään tiedä mitä olen itse kirjoittanut ja mitä en. Kun kaikissa on kirjoittajana Santtu.)
Siis ihan varmasti.
Mulla meni jo eilen kirjoitukset sekaisin.
Minullakin meni kirjoitukset sekaisin.
Pitäisköhän meidän pitää Santtujen kokous? Tarjoan kaljat kaikille Santuille.
Joku taitaa vetää vähän överiksi tässä Santtu-asiassa. Joku on haukkunut lyttyyn minut siitä päätellen että sain tällaista automaattipostia:
Aloittamaasi keskusteluun on vastattu osoitteessa:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=578&posting=22000000005391157
(Klikkaa linkkiä ja ylläty.)
Mielenkiintoista.
Webmasterille: Nahkani on teflonia. Ei haittaa vaikka minua haukuttaisiin miten.
Näetkö foorumiin jätettyjen palautepostien sp-osoitteet? Jos näet, niin voit todeta että tässä on sama sp kuin aitojen alkuperäisten Santtujen posteissa kauan sitten. (Sitä ei saa julkaista.)
Siis ainoa todiste siitä kuka on kuka. Rekisteröity nimimerkkikään ei takaa mitään, sillä jos nyt jälkikäteen varaisin Santtu nimimerkin, niin kukaan ei voisi mitenkään tietää oliko se oikea Santtu joka varasi sen.
Oikea Santtu
Linkkiä klikkaamalla yllätys ei ollut kovin suuri. Missäpäin pidettäis Santtujen tapaaminen?
Tapaamisen voisi pitää mun autotallissa töiden jälkeen. Autoni mahtuu sinne juuri ja juuri, mutta kyllä sen ja seinän väliin mahtuu ottamaan muutama bissen kun oikein sulloutuu.
Voisin vielä juhlan kunniaksi pestä auton penkit painepesurilla.
Santtujen tapaaminen meni leppoisasti, tosin alkuperäiselle Santulle ei annettu viinaa alaikäisyyden takia.
Hauskaa oli, kiitos.
Oliko teilläkin Santtujen tapaaminen?
Näitä Santtujen autotallitapaamisia on sitten kaksi koska meidän on vasta tänä iltana.
Alkupeärinen Santtu oli kylläkin vanha ukko!
Eipä vaan alkuperäinen Santtu oli keski-ikäinen proffa joka piti kokouksen eilen. Se piti luennon keskipakoisvoimasta, veden imeytymisestä kojelautaan ja siitä miten silikonitulpan saa pysymään oravan takapäässä myös silloin kun paine nostetaan yli kahden baarin.
Kokouksia on sitten ilmeisesti ainkin kolme.
laitoimme hakemuksen sisään Santut ry:stä
Minä jätin paperit jo eilen matkahuoltoon.
Ihmettelinkin noita Santut ry:n hakemuspapereita jotka lojuivat työpöydälläni. Lähetin ne BMW:n tehtaille.
naku messiin? Otettas bisseä, turbotettas oravia ja pestäs autoja painepesureilla... JEAH!!!
ja lisäksi loppuillasta olisi kunnon joukkotappelu. Viimmeinen pystyssä oleva (toivottavasti Naku) tilais jokaiselle poliisikyydin "hotellille".
...voisko olla mitään hauskempaa!!!
Minä en juo olutta, minä juon vain aitoa ruotsalaista konjakkia.
Auton maalipinta kärsii jos sen pesee painepesurilla. Vain penkit saa pestä painepesurilla.
Ikävästi teit.
Rekisteröinti onnistui, perustuskokous 6.12-04 Santtukadulla rovaniemellä.
että ihan Itsenäisyyspäivänä... Voisinko saada tarkemman osoitteen mailina että tiedä tulla oravien kanssa "kuokkimaan".
Anteeksi. Tuo päivähän on itsenäisyyspäivä. Kun valitsin 6.12, niin katsoin vahingossa viime vuoden allakasta jonka takia erehdyin. Siispä pidetään kokous 25.12-04.