X800 Pro 256MB, ME:lle Ajurit

Ostin pikaisesti X800Pro:n ja en huomannut ettei
se käy ME:n käyttiksen kanssa onko siihen ,
ME:n ajureita olemassa....APUVA!
3317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiitokset sinulle, että löysit ajurit, olin tosiaan
kiiressään ostanut kyseisen ohjaimen ja sen vertaa
katsomatta saati sitten kysymättä käykö X800Pro
ME:n kanssa onko tietoa miten se toimii verrattuna
XP:n ja 2000:sen kanssa, toimiiko yhtä hyvin.
Onko muita koneen laite vaatimuksia kyseiselle
näyttikselle emo,muisti, power,prossu ja mikä
agp-linja 4 vai 8-kertainen.
Tarviiko tehdä biossiin säätöjä. Kiitokset vielä
auttavasta tiedosta.

Äänestä
  • Ei koneella pahemmin vaatimuksia ole näytönohjaimen suhteen. Emolle riittää että on AGP-väylä joka varmasti löytyy kaikista emoista, muisti ei aseta rajoja ja Radeonit vievät sen verran vähän virtaa (esim. GeForceen verrattuna) ettei powerikaan lopu kesken. Kuten ei myöskään prossu. Näytönohjaimesi toimii todennäköisesti 8x nopeudella (ellei jollain uudella ja nopeammallakin), mutta toimii myös vanhemmissa 4x emolevyissä. Biosiin ei tarvitse koskea. Laitat kortin paikalleen ja asennat ajurit, se on sillä selvä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sika säkissä kirjoitti:

Ostin pikaisesti X800Pro:n ja en huomannut ettei
se käy ME:n käyttiksen kanssa onko siihen ,
ME:n ajureita olemassa....APUVA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu