jopa sallitaan ihmisen nöyryytys moisessa paikassa henkilökunta ei näköjään ota kantaa moiseen asiaan saa haukkua asiakkaita miksi haluaa siihen paikkaan pitäis tehdä viranomaisten ratsioita tuon tuostakin asiakkaille muutenki juotetaan tolkuttomasti kunhan vain rahaa on
vintti bub haukipudas
pulla akka
181553
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kiinni koko puliju. Sivistynyt yhteiskunta ei moista tarvi.
Läheltä tätä vintin asiakaskuntaa seuranneena toteaisin,että samat naamat sielä pyörii,paljon on alkoholisoitua porukkaa ja vaimonsa/miehensä pettäjiä.
hyvä paikka se on..elekää käykö siellä jos alakaa harmittammaan..
Voi hyvää päivää!Totta kai tarjoillaan viinaa.Eikö ole jokaisen oma asia miten paljon juo.Jos ei omat rajasi toimi niin älä mene sinne,älä myös alkoon kun sielläkin myydään enemmän kyin kestät viinaa kerralla."aina samat naamat"ha,ha..Kuka ne naamat kävi katsomassa.Vali,vali..Hyvä bubi.Kun käyn sen verran harvoin etten tunne samoja naamoja.Ootte te oma rotunne.he,he..
Tuliko pulla-akalla otettua taas liikaa?
no ei oo pulla akalla tullu otettua liikaa mutta se vintti baarin meininki menee liian pitkälle että sinne vois viranomainen mennä katsooin mitä siellä esimerkiksi viikonloppuna menee
Avaudu vähän enemmän,että tietää miten haukutaan?Ja myös se miten virkavalta puuttuisi asiaan?
onhan nyt yksi poissa
luonnollinen poistuma
No kyllä sinne pitäs virkavallan ja muunki viranomaisen puuttua kun puliukkoja ja muita juotetaan aivan tolkuttomaan humalaan että portaat alas tullaan henkensä kaupalla ja sitten sairaalaan
no on kyllä paikallinen kaikkien aikojen räkäpaikka sanon minä ja moni muu pitäs puuttua jo tuohon asiaan moni muuP
Ite ne sen viinaan kurkkuunsa kaataa. Kieltolaki tähän maahan tarvittaisiin.
Vain lestinheittäjät kaipailevat kieltolakeja !
Late Lapista.
Ei puliukot juo baarin antimista känniin ja toisaalta,miten voi tietää kuin vähästä joku voi päityä.Viinat joka kioskiin ja kauppaan hylly tavaraksi ja vinttibubiin liukumäki niin ei tule ruhjeita portaissa.Viinaa pittää juoda.Raittius vouhkaajat pysyköön poissa jeesustelemasta.
Tuu illalla sinne nii tarjoan kaljan
Huhujen mukaan kana jani ois tänään tulossa vintille
Ei OO raakaa. *Kotkotus ääniä*
RRRRRRRRRR
NII ON.