Ahvenanmaan pakolaiset onko heitä

Oikeaa tietoa haluaa

Ahvenanmaa kerskuu maahanmuuttajilla yhdistäen sen että he ottavat pakolaisia.
Kysymys onko ahvenanmaalla ollenkaan pakolaisia vai onko he vain työläisiä muualta?

Onko edes pakolaiskeskusta koko saarella?

3

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sitä saa mitä pyytää

      "Afrikkalaiseen Al-Shabaabiin tiedetään liittyneen nuoria miehiä Skandinaviasta, myös Suomesta. Miten ja miksi Pohjoismaissa varttuneista miehistä tulee ääri-islamilaisia, itsemurhaiskuihin syyllistyviä terroristeja?"

      Pakolaispolitiikka tuo tullessaan myös ongelmia.

    • Vakava uhka on tosi

      Suomi on terroristimaa samoin mitä muutkin pohjoismaat.
      Tuntuu käsittämättömältä miten ensin tullaan maahamme muka avustettavaksi ja sitten osallistutaan raakaan ihmisten tappamisiin ja terrorismiin ?

      Olemme kuulleet uutisissa että nämä terroristit ovat palailemassa lomille tänne ja mitä ilmeisemmin he ovat nostamassa avustuksia joita veronmaksajana maksamme?

      Olisiko aiheellista jo nyt lopettaa tuo terroristien elättäminen ja estää heidän paluu takaisin koska he ovat vaaraksi yhteiskunnalle kun ovat jo osallistuneet murhiin ja tappoihin?

      Itse pitäisin luontevana ettei maamme kuuluisi mihinkään terroristien asuinmaaksi ja äänestäisin vaaleissa edustajaa joka uskaltaisi kieltää terrorin maassamme.

    • Miten on mahdollinen

      "Ahvenanmaa on demilitarisoitu alue, toisinkuin Manner-Suomi. "Ahvenanmaa on myös neutralisoitu, minkä vuoksi se on mahdollisissa konflikteissa pidettävä sodan uhan ulkopuolella."

      Ahvenanmaa on neutralisoitu mutta miten tuo toimii kun alueelle hyökätään vaikka sisältäpäin eli saarelle on muuttanut isis-sotilaita maista joissa soditaan esim, (Syyria)?
      Oikeasti kaikki sotilaallinen toiminta pitäisi olla kielettyä ahvenanmaalla mutta pystytäänkö maahanmuuttoa valvomaan, ettei näitä isisin terroristeja soluttaudu kuin salaa saarelle?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      89
      2046
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      128
      1382
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1330
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      28
      1282
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      67
      1206
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      337
      1018
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      88
      941
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      53
      868
    9. 121
      777
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      766
    Aihe