hmm?

cbr kiinostunut

Tosiaan oon tässä ollu aikeissa ostaa melko kauan jo yzfr kemmua mutta nytten äskön sain idean ja innostuin kattomaan cbr sen halvan hinnan takia. Rumempihan se mun mielestä ainakin on aika paljonkin mutta kuullu juttua että kestäväkäku mikä. Miten pystyy matka-ajoja cbrllä tekemään (400km?). Tuunko katumaan cbrrän ostoa yzfrn tilasta? Minkälaiset vakuutukset cbrrään on?

1

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kohta ex-cebaristi

      Matka-ajo Cebarilla onnistuu hyvin, muutamana päivänä on mennyt 400 kilsaa rikki. Ja sitten taas CBR:ää et saa ajamalla rikki. Jotenkin näkyy olevan trendi että Yzäriin veivataan uutta mäntää jo 20 000 kilsan jälkeen, toisin kuin CBR:ään, joka kestää kauemmin. Jos kuitenkin sattuu käymään niin että Seposta jotain kajahtaa niin hinnat ei oo mitään kauheen pahoja.

      Mulla huollot Cebariin ei oo ikinä ollu yli 100€, paikallisessa valtuutetussa pikkukorjaamossa oon huollattanu. Vakuutukset, no riippuu luonnollisesti yhtiöstä mutta Pohjola on melkein halvin, liikennevakuutus ja täyskasko n. 450€ vuoden 2010 pyörään.

      Itse en oo katunut Cebarin ostoa, muutaman kerran olen YZF:lläkin ajanu mutta niinä kaikkina kertoina oman pyörän selkään pääseminen on tuntunu aivan loistavalta.

      PS. IMO 2007-2010 CBR näyttää paremmalta kuin Yammu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      46
      4944
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      62
      2787
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      228
      1104
    4. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1094
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1064
    6. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1055
    7. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      127
      1026
    8. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      984
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      895
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      884
    Aihe