Valintana olla narsistin uhri

Usein narsisti on mies. Hänen pitkäaikainen naisystävä on jo päällepäin nähtynä kärsivän näköinen nainen. Vaatimaton puurtaja, hilainen hissukka. Joskus nainen ajautuu ja on huonossa suhteessa omalla valinnallaan. Varsinkin jos kokee, että on edes joku rinnalla.
280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Samoin käännettynä narsisti on nainen jonka miesystävä yrittää kaikin keinoin pitää naisensa tyytyväisenä onnistumatta siinä koskaan. Ehkä hetkellisesti onnistuukin. Jos mies onnistuu antamaan riittävästi lahjoja naiselle, nainen ei ryhdy etsimään uutta miestä...muussa tapauksessa nainen alkaa etsiä uutta sulhoa itselleen jolla olisi suurempi potentiaali hänen kyltymättömän huomionkipeyden täyttämiseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaikeaa 09 kirjoitti:

Usein narsisti on mies. Hänen pitkäaikainen naisystävä on jo päällepäin nähtynä kärsivän näköinen nainen. Vaatimaton puurtaja, hilainen hissukka. Joskus nainen ajautuu ja on huonossa suhteessa omalla valinnallaan. Varsinkin jos kokee, että on edes joku rinnalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu