mun elämä on perseestä

minävaan

Eli siis oon 14v poika... Mun porukat vituttaa. Mul on ihan järjettömät kotiintuloajat ja muut säännöt. Mun pitää olla kotona arkisin n. Seitsemän aikaan viikonloppuisin kahdeksan aikaan. Ei siis lomilla mut muuten. Puhelin keittiön pöydälle 9 aikaan, nukkumaan 9-10 lähes poikkeuksetta (paitsi lomilla tai jos ollaan jossain muualla kuin kotona). Muuten kyl tykkään mun porukoista tehää aina välil kaikkee kivaa yhes. Mut kertokaa mitä voisin tehä et saisin vähän löydätte rajoja. Ps: en oo trolli

2

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itse olen saman ikäinen tyttö. Minun pitää tulla kotiin normaalisti jo kuudelta, ja perjantaisin ja lomilla lauantaisinkin kahdeksalta. Ja nukkumaanmenoaika 21.00 (jolloin en kyllä oikeasti käy nukkumaan)
      Nuo ovat sentään edes suunnilleen järkeviä, mutta monia ihan kummallisia sääntöjäkin minulla on. En esimerkiksi saa katsoa edes kaikkia k12/k13 elokuvia yksin, vaikka olen 14. Enkä saisi soittaa pianoa heti tultuani koulusta. (?) Tai laittaa muille tekemääni ruokaan ruoka-aineita joille olen hieman allerginen. Tai harjoitella yhtä kappaletta (pianolla/laulaa) kauempaa kuin kymmenen minuuttia. Myös monia ihan yhtä typeriä sääntöjä on. Että sinuna en kyllä valittaisi, en minäkään valita.

    • Moi!

      Se että sinulla on tiukat rajat tarkoittaa varmasti sitä että vanhempasi välittävät sinusta ja toivovat sinulle vain parasta. Rajat varmasti löyhentyvät kun sinulle kertyy vähän lisää ikää ja osoitat vanhemmillesi, että olet heidän luottamuksensa arvoinen. Kapinoiminen vanhempia vastaan tuskin auttaa, pikemminkin vanhempien kanssa kannattaisi keskustella asiasta ja yrittää tehdä jonkinlainen sopimus, joka kelpaa molemmille.

      Terveisin Nettisaapas Espoosta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      59
      1105
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      861
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      315
      627
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      604
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      598
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      65
      514
    Aihe