mun elämä on perseestä

minävaan

Eli siis oon 14v poika... Mun porukat vituttaa. Mul on ihan järjettömät kotiintuloajat ja muut säännöt. Mun pitää olla kotona arkisin n. Seitsemän aikaan viikonloppuisin kahdeksan aikaan. Ei siis lomilla mut muuten. Puhelin keittiön pöydälle 9 aikaan, nukkumaan 9-10 lähes poikkeuksetta (paitsi lomilla tai jos ollaan jossain muualla kuin kotona). Muuten kyl tykkään mun porukoista tehää aina välil kaikkee kivaa yhes. Mut kertokaa mitä voisin tehä et saisin vähän löydätte rajoja. Ps: en oo trolli

2

88

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itse olen saman ikäinen tyttö. Minun pitää tulla kotiin normaalisti jo kuudelta, ja perjantaisin ja lomilla lauantaisinkin kahdeksalta. Ja nukkumaanmenoaika 21.00 (jolloin en kyllä oikeasti käy nukkumaan)
      Nuo ovat sentään edes suunnilleen järkeviä, mutta monia ihan kummallisia sääntöjäkin minulla on. En esimerkiksi saa katsoa edes kaikkia k12/k13 elokuvia yksin, vaikka olen 14. Enkä saisi soittaa pianoa heti tultuani koulusta. (?) Tai laittaa muille tekemääni ruokaan ruoka-aineita joille olen hieman allerginen. Tai harjoitella yhtä kappaletta (pianolla/laulaa) kauempaa kuin kymmenen minuuttia. Myös monia ihan yhtä typeriä sääntöjä on. Että sinuna en kyllä valittaisi, en minäkään valita.

    • Moi!

      Se että sinulla on tiukat rajat tarkoittaa varmasti sitä että vanhempasi välittävät sinusta ja toivovat sinulle vain parasta. Rajat varmasti löyhentyvät kun sinulle kertyy vähän lisää ikää ja osoitat vanhemmillesi, että olet heidän luottamuksensa arvoinen. Kapinoiminen vanhempia vastaan tuskin auttaa, pikemminkin vanhempien kanssa kannattaisi keskustella asiasta ja yrittää tehdä jonkinlainen sopimus, joka kelpaa molemmille.

      Terveisin Nettisaapas Espoosta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7335
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3897
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3470
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2612
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      230
      2605
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      2403
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      129
      2339
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2219
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2045
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1922
    Aihe