NTFS, FAT vai FAT32?

Koneessani on Win 2000 ja kaksi kovalevyä.
Päälevy on NTFS formaatissa.
Kakkoslevy oli FAT tai FAT32 formaatissa ja formatoin sen NTFS formaattiin kun yhteys levyjen välillä reistaili.
Nyt kone ei saa enään yhteyttä kakkoslevyyn.
Pitäisikö se formatoida uudelleen FAT tai FAT32 formaattiin?
1728
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Nyt kone ei saa enään yhteyttä kakkoslevyyn"

Eikö todellakaan näy.
Koitappa klikata hiiren oikealla korvalla Oma tietokone-->Hallitse-->Levynhallinta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkki kirjoitti:

Koneessani on Win 2000 ja kaksi kovalevyä.
Päälevy on NTFS formaatissa.
Kakkoslevy oli FAT tai FAT32 formaatissa ja formatoin sen NTFS formaattiin kun yhteys levyjen välillä reistaili.
Nyt kone ei saa enään yhteyttä kakkoslevyyn.
Pitäisikö se formatoida uudelleen FAT tai FAT32 formaattiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu