Eipä Lieksa eroa vanhusten hoidossa muusta Suomesta(yleistäen).Ei pääse sängystä jos ei itse siihen kykene. Kyllä makuuhaavojen hoito maksaa enemmän kuin ylös nostelu. Miksi olla yleensä töissä, kun ei haluta antaa vanhoille arvokasta loppuelämää. Odotatteko kunnes valituksia viedään korkeammalle tasolle?Työntekijöitä lisää ja palvelualttiutta.
vanhusten hoito
arvokas vanhuus
4106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä ole mamutkaan siellä hoitamassa vaikka alkuun vaahtosivat siitäkin sen autuuden koittavan!
mamut ovat tulleet suomeen pelkästään oleskelemaan ei mitään työtä tekemään?
Kuka hoitaa teitän vanhukset, kuka ajaa teitän pussit??? Sitähän somalit niin kovasti kyselivät Lieksaan tultuaan. On pärjätty tähänkin saakka ihan omin porukoin ja heistä nähden on pakkokin pärjätä. Ei taida tämän sukupolven aikana ehtiä heistä tulla lasta eikä paskaa.
Ennen somalien joukkoryntäystä ei osattu edes kuvitella tällaista avustajalaumaa Lieksan raitille, pian kuitenkin totuus selvisi, eihän näistä oikeasti ole yhtään mihinkään. Vain jälkikasvun tuotto on huippuluokkaa. On oksan ottajaa, jos on kuusen kaatajaa. Rahaa rahaa tai rrassssisssmi!
Vanhusten hoito laitoksessa ympäri suomea on täysin kuralla ja kun ei ole tarpeeksi henkilökuntaa, otetaan kemiallinen käsipari avuksi helposti. Vain muutama on joukossa, jotka oikeasti huolehtivat asiakkaistaan. Pelottaa vanhuus, jos joudun laitokseen joskus. Toivottavasti siihen mennessä asiat on korjaantunut.