TYTÖT millasist pojist tykkäätte

Ottaisin mielelläni vastaan teidän tyttöjen mielipiteitä asiasta
17129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

No mä Tykkään... Sellaisista Jotka ei oo liian fiksuja...komeista huumorintajuisesta ja ymmärtäväisestä!

Äänestä

mä tykkään luotettavista mukavista ja sellasista joilla on juttua myös muiden kanssa.
Totta kai huumorintajuu pitää olla ja tietty komee ja pitempi ku mää ja sillei :)

Äänestä

Sellasista jotka pelaa csgo

Äänestä
  • Aimil vaa Nii eiköhän rankki siin nouse

    Äänestä

hevari ;-;

Äänestä

No siis:
-Hyvä huumorintaju
-Kiltti
-Ei semmonen ym
-Sellanen jonka kanssa on luontevaa ja mukavaa olla
-Päihteetön
-Pidempi kun mä
-Ulkonäkö on plussaa
-semmonen perus vartalo ettei mikään anorektikko muttei ylipainonen
-Luotettava
-voi kertoo kaikkee huolia, eikä tarvi pelätä että se nauraa/kertoo eteenpäin

Äänestä
  • Noi kaikki ei oo sit välttämättömii

    Äänestä

Sellasista, ketkä tekee itse aloitteen

Äänestä

Tykkään urheilullisist, hauskoist ja herrasmiehist

Äänestä

Lätkäjätkä. semmone ois unelma. Ja nyt ne jotka ottaa tän itteensä ja sanoo et "kaikki naiset vaa haluaa jonku lätkäjäbän jol on hirveet habat ja nuuska huules", en tarkota tollasta ihmistä vaan sellasta poikaa joka SEURAISI lätkää (en tietenkää pahastu jos se harrastais lätkää), koska itekkin seuraan paljo jääkiekkoo ja sen takia olis mukava tavata semmone poika jota kiinnostais samat asiat ku mua. toivottavasti tajusit pointtini.

Äänestä

Mä Tykkään sellaisista pojista jotka ovat huumorin tajuisia eivätkä mitenkään kauhean pinnallisia. Unelmien poika osaisi jutella vähän hankalammistakin asioista ja osaisi olla erimieltä muitten kanssa.
ulkonäöllä ei ole niin väliä kunhan ei olis mitään itsetunto ongelmia ja ois hyvä jätkä. Olis ihan mukavaa että Tää tahtoisi viettää aikaa kanssani muttei tietenkään silleen et Se liimautus ihan kii eikä sillä ois enää mitään omia harrastuksia, ei mun tarvitse olla kenenkään elämän keskipiste. Mukavia koti-iltojakin olis kiva viettää mutta jos Tää tykkäisi vaikka patikoinnista tai lenkkeilystä niin semmoinenkin olis tietty mukavaa. Tän tyypin ei tartteis olla mitenkään ylisuljeleva mut vähän kuitenkin pitäisi mun puolia. En kuitenkaan tahtoisi olla ihan avuton raukka. Riitoja en kauheesti toivoisi ja tyypin Pitäs olla kykeneväinen niitä ihan juttelemalla ratkomaan. Sen pitäis välittää eikä vaan sanoa välittävänsä.

Äänestä

kumma kun itsevarmuutta ei oo mainittu ?
Muuten kyllä itellä osuu jokasen kommentin "vaatimukset" kohalleen.
Varmasti on tollasia poikia muutenkin tosi paljon mutta tosi monelta jää alotus tekemättä, kuten itellä :/
Justiin nyt pitäs kerätä rohkeus lähestyä yhtä tyttöä, mutta on vaan niin pirun vaikeeta. Tuntuu että jos lähestyy vähänkään väärällä tavalla / väärässä tilanteessa nii saa ittensä vaikuttamaan joltain pervolta tai muuten tyhmältä, tai sitten saa tytölle ahdistuneen tunteen kun joku tuntematon lähestyy. Voiko näin käydä, vai onko tää vaa mun päässä olevaa spekulaatioita pahimmasta tapauksesta ?
Kroppaa nyt ei kummemmin oo mutta ihan perusjannu oon kaiketi. Vapaa ajalla aika menee pääosin koneella, johtuu täysin siitä ettei kavereiden kanssa löydy tekemistä "ulkoa" mutta jos tyttöystävän sais kalastettua ni enemmän kun mieluusti viettäsin aikaa paljon ulkona. Ja tietysti kavereiden kanssakin jos eivät kaikki istuis myös koneella. Oonko ainoo jonka mielestä on ihan perseestä kun ihmiset istuu koneella, ja ennen oli paremmin ku ei ollu tietokoneita ?
Tytöt antakaa ohjeita / kommentteja, please :3
Sori tää nyt kiilaa vähän alkuperäsen aiheen väliin mutta ...

Äänestä
  • paitsi siis nää csgo trollit ja en oo mikää lätkähimottaja, enkä oo hevari.
    Mut kyllä tajutte pointin :3

    Äänestä

  • Tuskinsä ittees onnistut mitenkään kovin pahasti nolaamaan josvaan ihan normisti meet jutteleen. Et ihan kauheen pahalta tyypiltä vaikuta kuiteskaan. Jos jää ootteleen oikeetta hetkee niin voi olla ettei sellasta sitten tuukkaan.

    Äänestä

mm. päihteetön, luotettava, huumorintajuinen... ulkomaalainen, ei suomalainen :)

Äänestä

No ainaki seuraavat ois hyvä olla

- vähintään 185 cm pituus
- vähintään 80 kg paino ja rasvaprosentti korkeintaa 11
- leveät hartiat (itsestäänselvyys kun ottaa huomioon ylemmän kohdan)
- isot ja jäntevät, suonikkaat kädet
- tumma tukka, tummaa parransänkeä
- hyvännäköinen, karismaattiset kasvot (esim. jykevät leukaperät, suora, iso nenä...)
- vahva itseluottamus ja tieto siitä, mitä tekee
- ei myöskään älyllisiltä kyvyiltä heikko --> omaa matemaattista lahjakkuutta --> tähtää elämässä pitkälle, opiskelee esim. teknillistä fysiikkaa ja matematiikkaa, tuotantotaloutta, lääketiedettä yms.
- tarpeen tullen kiltti, kuunteleva, ymmärtäväinen
- pitää syvällisistä keskusteluista ja koti-illoista, mutta toisaalta viihtyy silloin tällöin myös baareissa
- mielellään iso ja jykevä kalu

Äänestä
  • Aika tiukat ulkonäkövaatimukset :S
    Toki sanoit "ois hyvä olla". Mutta silti.
    Ja omalla kokemuksella todella harvalla tollanen kroppa (yli 185cm ja täyttä lihasta 80kg). Tietty aina saa sanoa mihin tähtää kumppanissaan :) Eli älä nyt ota ittees tästä kritiikistä. Et paljoa luonteesta maininnu, eli aika pinnallista :3

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alottavaalottaja kirjoitti:

Ottaisin mielelläni vastaan teidän tyttöjen mielipiteitä asiasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu