Puolankalaiset ja toisetkin Kainuulaiset, hiihtoladuille ei saa mennä jalkaisin kävelemään, menkää hiihtämään hiihtoladut tehdään hiihtoa varten laduille ei saa mennä kävelemään koirien kanssa, vaarallinen yhdistelmä.
Jalkakäytäville MARS.
9
198
Vastaukset
- jokamiehenoikeus
Niin miksi ei saisi kävellä ladulla? Mikä laki sen kieltäisi?
Suksettomatkin haluaa nauttia metsän keskellä liikkumisesta talvellakin.
Miksi hiihtäjät voisivat "omistaa" tallatut polunosuudet.
Moottorikelkoille on omat reittinsä, pitäisikö olla vielä kävelijöille/juoksijoille omat polkunsa? - kävelynkieltomerkki?
Kyllä , suksikoot hiihtelijät suolle ,vittuakos ne päivittelee, jokamiehenoikeudella saa käveleksiä missä kehtaa.
Jonni joutava hiihtely pitää kieltää lailla. - raitista ulkoilmaa
Puolangalla alkaa olla sen verran harvassa lenkkeiljät ja hiihtäjät, jotta tervemenoa vaan kaikki kynnelle kykenevät ulkoilemaan. Suksilla tai jaloin. Joulurauhaa!
- Liikkukaa
Älkää suuttuko öykkärit omahyväiset suunsoittajat, hiihtäjille, kelkkailijoille, autoilijoille on säännöt olemassa niitä pitää jokaisen noudattaa....öykkärienkin, äkkipikaistenkin rauhoittukaa heti.
- muorit kuriin prrr
Vanha valittava muori suksineen jo yksin vaarallinen yhdistelmä. Ilmainen latuverkko historiaan ja suksijoille samanlainen kausikortti latu uralle kuin moottorikelkkailijalle. Valittajalta käyttölupa pois.
- Totuuden torvi
Kausikortti ehdottomasti, ja rahalla saa jopa YKSITYISLADUN ettö saa sinne omat säännät keksiä.
- sutsisatsi
kyllähän normaali järkinen ihminen tietää että ladulla ei saa kävellä. jos hiihtäjä laskee esim mutkan takaa jalankulkijan päälle se on jalan kulkijan vika. saattaa tulla kalliiksi. turha ruveta noitumaan muita, puolangalla on niin paljon kävelyteitä joidenka varrella ei ole muuta kuin tyhjää luontoa. Olen Martti Alanen 39v sinkku.
- ystävällisestiHÄN
JOS MARTTI LASKEE PÄÄLLENI, NIKSAUTAN NISKAT NURIN ....TIEDOKSI PERRRR...
- Puristaaaaaako
Olen kävellyt missä haluan ja tulen kävelemään edelleenkin niin kauan kuin maksan veroja.
Hiihtäkää saatana omassanne metsässä, ja tehkää omillanne ladut niin voitte määräillä ihmisiä.
Perkele mitä hommaa tuo ainainen ulina ja valitus joka saatanan asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1742984Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906- 1282290
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li351707Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3931612Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579- 871061