Vilhulan seurapirtistä

Vilhulan seurapirtti navetta näyttää tuotantolaitokselta joko karsinat on laitettu.
581
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vilhulan akat vois laittaa karsinoihin kotkottamaan.

Äänestä
  • Vilhulassa kaikki pirtin ympäristössä joutaa karsinoihin etenkin Teittiset ja pää piru Veksi.

    Äänestä

Vilhulan seurapirtin ja Vilhulan akkojen yli voi jyrätä panssarivaunulla, niin varmasti polkeutuu pirttikin kasaan ja palasiksi.

Äänestä

Hei ahdistunut: psykiatrian poliklinikan numero on 015 788 4420. Sieltä saa apua. Ainakin vielä tiistaina ovat töissä ennen joulua. Ja tietysti pyhinäkin Moisioon pääsee, ei muuta kuin taksi alle ja matkaan. Kela maksaa.

Äänestä

Vilhulan seurapirtti on kuin navetta peltojen keskellä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joko ne on kirjoitti:

Vilhulan seurapirtti navetta näyttää tuotantolaitokselta joko karsinat on laitettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu