KIITOS on mahdoton sana

kauriille!

Ei kyllä vahingossakaan irtoa kauriilta, kyllä on itsekäs paska!
Normaalijärjellä varustettu ihminen muistaa kiittä tehdystä työstä, mutta kauris ei,
tuo itsekäs paska ei saa kiitosta sanottua.
HAISTA PASKA VITUN KUSIPÄÄ, OLET KOHTA ENTINEN YSTÄVÄ, VITUN MULKKU JA HUIJARI!

9

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitosta

      Kauris Näyttää paljon asioita teoillaan. Pyyteetön, nöyrä kiitos usein mielessä, joka usein jää helposti ääneen lausumatta. Kaikkihan ei aina ole kiinni tähtimerkistä, vaan opitusta käyttäytymisestä jo lapsuudessa.

    • zombi-kaurismies

      Surkea elämäntilanne pitkään jatkuneena raunioittaa elämän hälläväliä elämäksi. kun elämä kulkee vaan mustissa mujuissa sitä odottaa että tämä kaikki saisi jo olla viimeinen syksy tässä elämässä.

    • Kauhea moukka olet?

      Ei ihme, jos et saa kiitosta. Taidat olla ''livenä'' vieläkin mahdottomampi kuin viestisi antaa ymmärtää. Koetapa käyttäytyä asiallisesti, niin kenties se sinun kaurisystäväkin vastaa samalla mitalla.

    • CapricornWoman

      En tiedä miksi olisit noin vihainen kauriille. Minun mielestä olen yrittänyt aina sanoa kiitos, (aina, kun mahdollista) mutta sanon nyt kaikkien kauriiden puolesta anteeksi jos emme ole sanoneet sitä aina. On ehkä epäkohteliasta huomauttaa, mutta loukkaat aika monta ihmistä tuolla tekstilläsi. Ja kiitos, että kerroit asiasta. Pitää kylläkin huomauttaa, että me kaikki ihmiset emme ole samanlaisia ja ymmärrän, että se harmittaa jos ei muista sanoa kiitosta tai jokin ihminen on loukannut pahemmallakin tavoin, mutta parantaako se yhtään sinun tilaasi jos, loukkaat muita ihmisiä samalla tavalla. Tekstiäsi ei kuitenkaan tarvitse ilmoittaa kaikille, koska suurin osa ihmisistä muistaa sanoa kiitos:) (joka ikinen horoskooppi merkki, muukanlukien sinäkin:))

      • WowWowWau

        Olen rapu ja haluan sanoa nyt ihan muuten vaan "kiitos". Vaikuttavaa tekstiä:D Muutkin voisi kiittää tästä tekstin pätkästä ;)


      • Oinasliini

        "KIITOS!:D" jos kauriit ovat tuollaisia niin ei niissä mitään vikaa ole, päinvastoin:3


      • Capricooooooorn

        "Kiitos!XD" olen kauris ja haluan kiittää tuosta tekstin pätkästä:)


      • AinaKauris
        Oinasliini kirjoitti:

        "KIITOS!:D" jos kauriit ovat tuollaisia niin ei niissä mitään vikaa ole, päinvastoin:3

        Oi, kiitos<3


    • Minnie70

      kauriille! sanoisin, että minkälainen ihminen olet kun odotat kiitosta itsellesi vaikka käytöstavat on tuollaiset, että syytät kaikkia siitä miten itse koet olosi kun sustahan se lähtee mitä saat itsellesi vastineeksi ;) Kysymys kuuluukin miksi ja mistä ODOTAT saavasi kiitosta itsellesi ? Oletko itse ANSAINNUT kiitoksen ? Kiitos ansaitaan, ei sitä odoteta saavansa. Teetkö itse liikaa jonkun eteen ? Ehkä et osaa muuta kuin antaa jolloin sulla itselläsi on paljon opittavaa sillä tuo viestisi on pelkkää turhautumista mikä kertoo sinusta itsestäsi, ei siitä toisesta jota tuossa syytät.. se että menee itseensä, on sitä oman itsen kasvua eikä silloin syytä ketään. :) Sä opiskelet elämää ja varsinkin itseäsi niin keskityhän itseesi jolloin alat miettimään asioista vähän eri lailla kunhan ensin elämänkokemus opettaa :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1433
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      109
      875
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      57
      734
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      710
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      687
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      25
      655
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      66
      643
    9. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      69
      641
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      637
    Aihe