Mistä saisi edullisesti hyvän avotilan seinään kiinnitettävän pöydän tai siihen mekaniikan?
avotilan pöytä
Fernao
41149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kysy GT Malmström Ky:stä Ainakin ennen tehnyt LAGUN pöytiä joka kiinnitetään "seinään".
Lagun taitaa olla melkein ainoa markkinoilla oleva pöydänjalka avotilaan laitettavaksi (purjeveneet). Moottoriveneisiin taitaa joitain löytyä. Itse viime kesänä näitä valmiina etsiskelin. Lagun pöytä maksaa 1800 mk.
Halpoja ne eivät ole.
Itse teetätin ammattikoululla haponkestävästä pöydän jalkamekanismin. Kaverilta sain mallin, tekivät samanlaisen. Hintaa kertyi vain 150 mk.
Asun pohjoisessa, en tiedä miten etelässä ammattikoulut/oppilaitokset ottavat töitä vastaan ja mihin hintaan. Kannattaa kysyä, jos vain mallin löytää.
Kaupassa yhtälö hyvä ja halpa on mahdoton.
Jos haluaa HYVÄN ja halvan se pitää tehdä itse
Osta Lagun... se ei ole hyvä...se on paras. Pöytälevyn voit toki teettää tai tehdä itse sopivan muotoisen, mutta jalkamekanismi kannattaa ostaa GT-Malmströmiltä.