Pitäisikö olla itsestään kuinka huolissaan? Olen parikymppinen normaalipainoinen nuori nainen. Olen herännyt siihen ettei syömisessäni kaikki ole ok. Ahmin salaa ja piilotan paperit/väitän jonkun käyneen kylässä/ ostan uudet herkut tilalle ettei kukaan huomaisi kulutuksen määrää. Stressaan ruuan ostamista, tekemistä ja syömistä (koska pitäisi olla edullista,eettistä, ekologista, terveellistä, helppoa jaja..) Ahdistuksen vuoksi pelkkä ruokakauppaan meneminen vaatii minulta paljon. Ahmin myös muuta stressiä helpottaakseni. En ole oksentanut, vaikka olo on usein niin huono, että mieli tekisi. Voisin sanoa, että 50% päivän ajatuksista liittyy ruokaan. En pelkää lihomista, en stressaa ulkonäköäni. Mitä minun tulisi tehdä saadakdeni tämän kuriin?
Syömishäiriön oireita?
mietiskelijä----
0
72
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733340
- 622594
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582268Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1952181- 552082
- 421683
- 431672
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141333EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481290- 61149