Kateellisia ihmisiä Viitasaari täynnä

piip1

Tällä keskustelupalstalla näyttää olevan vain kateellisia ihmisiä joilla ei ole omaa elämää. Hankkikaa oma elämä ja jättäkää toisten yksityisasiat ruotimatta. Jos kirjoittelette, niin kirjoittakaa reilusti omalla nimellä, niin kyseiset henkilöt tietävät vältellä teitä. Noista kirjoituksista osa on todella loukkaavia.

4

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kukkonen1

      Röntynen tekee sen.Jos katsoo millä tapaa kaikki on tehty tänne. Peukuttaa omia juttujansa sen mukaan mitä kirjoittaa. JosKus aloitta jo neljän maissa aamulla.
      Sen näkee kirjoitustyylistä jota mm. seudussa kirjoitteli.
      Vandalismia tuo on.

    • Piipittäjälle

      Sitä en tiedä ketkä ja millaiset ihmiset näillä sivuilla ovat kirjoitelleet. Oletan, että kirjoittelevia ihmisiä on vähintäänkin satamäärin. Ihmiset, joihin näiden sivujen kirjoitukset kohdistuvat ovat itse antaneet aihetta asioidensa ruotimiselle. Kaikenmaailman törttöilijät, lainkuuliaisuutta rikkovat luottamushenkilöt, omaa etuaan röyhkeästi tavoittelevat tai jotenkin muuten massasta poikkeavat henkilöt tahtovat saada arvostelua osakseen. Se on tietyllä tavalla ymmärrettävää ja hyväksyttävääkin. Käsittääkseni kuntalaisten oikeuksiinkin kuuluu arvostella päättäjien tekemiä päätöksiä, päättäjien normaalista poikkeavaa käytöstä jne...Uskon, että kirjoittelijat vaan yksinkertaisesti ovat pahoittaneet mielensä joidenkin ihmisten käytöksestä ja eivät voi hyväksyä kaikkea mahdotonta. Totta on, että sairaanloista kateuttakin meillä Viitasaarella esiintyy. Se tahtoopi olla pienten paikkakuntien riesana. Lieneekö täällä keskustelupalstalla kukaan toisia kadehtivan-enpä usko.

    • piip1

      Entäpä kun näiden ruodittavana on ollut jopa yksityishenkilöitä? Onko sekin sallittua? Älykkyysosamäärä ei noiden kirjoitusten perusteella ole kovin korkea!

      • kyl se näin vaan on!

        Jos nämä ruotimisen kohteena olevat yksityishenkilöt ovat sättineet joillain muilla keskustelukanavilla toisia henkilöitä. En tiedä onko näin, mutta se vaan on oma epäilyni. Yleensä metsä vastaa niin kuin sinne huudetaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      91
      6094
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5515
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2747
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2629
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      103
      1995
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1748
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1611
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1573
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1484
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1453
    Aihe