Seisova pöytä Tallinnassa

Onko kellään antaa hyvää vinkkiä, mihin Tallinnassa kannattaisi mennä syömään ns. seisovasta pöydästä? Eli mitä ravintolaa/vastaavaa suosittelette? Onko hinnoista tietoa?
51633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

valitettavasti ei omaa kokemusta muista kuin Expressin keitoista. Tarjonta varmasti vaihtelee, suhtaudu varauksella näihin vinkkeihin. ;-)

Reval hotelli Express supigalerii (keittogalleria) satamassa: maksat vain 45 eek ja tarjolla 5 tai 6 keittoa. Voit syödä niin paljon kuin jaksat.

Park Hotelli os. Gonsiori tn. ja Grand Hotell Tallinna sekä Olümpia: tarjolla buffet-pöytä.

Central-hotelli (Narva mnt.) on salaattipöytä.

Äänestä
  • Olis kiva joskus testata jos tulee yöllä nälkä.

    Kerran oli tarkoitus testata, mentiin sinne mutta tarjoilija ilmoitti tylysti että kohta alkaa aamiainen klo 5.30 ja tulee iso ryhmä syömäään että ei nyt ole buffeta. No mitä sitten mainostavat!

    Äänestä

onko kellään antaa kuumaa vinkkii mistä löytää kunnon hierontapaikat/saunat...

Äänestä

Virossa on kylmä etninen sota... Viron fasistit täytyy tuhoa...heti!!! sota on lähelä...

Äänestä
  • löysimme kivan jäljitysohjelman netistä.ollaan jo aika pitkällä.tullaan sitten häirikön luokse oikein joukolla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jani kirjoitti:

Onko kellään antaa hyvää vinkkiä, mihin Tallinnassa kannattaisi mennä syömään ns. seisovasta pöydästä? Eli mitä ravintolaa/vastaavaa suosittelette? Onko hinnoista tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu