Tua

mää kävi täs viimekesänä Raumal.
Kyl siäl sit haisee.
3398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juuh! Se on kattos raha, kun Raumalla tuoksuu. Ja siitäkin tulee lisänyansseja kun Raumalaisilla on työtä ja rahaa ja voi syödä oikeeta liharuokaakin niin että pieruttaa. Se on kato niin että pelkkä riisi ja sen keittovesi ei edes pieruta.

Äänestä
  • noi nii...siis se o´ paska joka siäl Raumal haisee.
    No kyl mää sit se ymmärrä.
    Mut et joku voi sit tykät paskahajust noi mahrottomast.....sitä mää en kyl ymmär

    Äänestä

  • LeijoNAMies46 kirjoitti:

    noi nii...siis se o´ paska joka siäl Raumal haisee.
    No kyl mää sit se ymmärrä.
    Mut et joku voi sit tykät paskahajust noi mahrottomast.....sitä mää en kyl ymmär

    Ni et sulla on sitte perse auki vai? Mikäs lemu sieltä sitte lemuaa? Yän vanha kolina vissii. Tu tänne töihin niin menee se perse hiljalleen kiinni. Katos kun se on niin ikävää että jos on yksin tai porukassa ja silti aina haisee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


noi nii.. kirjoitti:

mää kävi täs viimekesänä Raumal.
Kyl siäl sit haisee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu