Minun tarinani.

EnneuniKaksoset

Minulla on aikaisemmasta suhteesta poika. Häntä odottaessa isoäitini näki unen, jossa hän oli äitipolilla katsomassa vauvaa. Sillä kukaan muu perheestä ei odottanut, hän päätti kysyä olenko minä kyseessä. Olin juuri vajaa viikko takaperin saanut plussan. Nyt 3 vuotta myöhemmin (kuukausi sitten) isoäitini näki unen, jossa hänellä oli sylissään kaksi vauvaa, jotka vain hävisivät silmien räpäyttämisen aikana.

Rv 10 1 menin ultraan selvittämään tarkan hedelmöittymis ajan. Lääkäri sitten ruutua katsoessa totesi ääneen ettei tämä voinut mitenkään pitää paikkaansa. Hän kertoi sisälläni olevan vain 4 ehkä jopa 5 viikkoinen sikiö. Tämä taas ei voinut pitää paikkaansa, sillä yhdynnästä oli kulunut aikaa n.8 viikkoa, plussat oli tullut ja neuvolassa käyty pariin otteeseen..

Tutkimusten jälkeen lääkäri kertoi, että näillä näkymin sikiön kehitys oli keskeytynyt. (n. kuukausi sitten) Kyseessä siis keskeytynyt keskenmeno. Eikä siinä vielä kaikki. Lääkäri kertoi kohdussa olevan myön toinen raskauspussi, joka oli tyhjä. Kysymykseeni "mitä se tarkoittaa" sain vastaukseksi että keskemenon lisäksi minulla on myös tuulimunaraskaus.

Olen ollut nyt raskaana 10 3, mutta kohdussa ei ole pitkään aikaan ollut mitään elävää ja isoäitini "ennusti" tämän.

2

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mira7

      Äitini taas manasi keskenmenoni.

      • EnneuniKaksoset

        Hei mira7.
        Minulla on kaavinta parin päivän päästä ja pelottaa nukutus. Onko se paha kokemus? Minua jäi myös ihmetyttämään, vastauksesi. Kuinka manasi??

        kiitos viestistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      59
      4341
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      242
      4112
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      146
      3227
    4. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      22
      3214
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3034
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      75
      2849
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      105
      2516
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      152
      2292
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      47
      2142
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1800
    Aihe