kleinspitz (black&tan)?

TaSsuUUu

Mä olen 13v. Tyttö ja haluan kleinspitzin. Äitini ja isäni eivät haluaisienään koiraa (entinen koiramme jouduttiin lopettamaan 8kk sitten)..ne väittää että en jaksaisi hoitaa mutta hoitaisin kyllä. Olen tajunnut tämän 8kk aikana kuinka tärkeä koira on, osa elämääni, perheenjäsen. Eli vinkkei miten saan ne suostuun ja haluasin n. Puolivuotiaan kleini tytön black&tan värisen.
Kai se kleini kiintyis muhu ku hoitaisin sitä enite, vain oon nuorin. Ja kertokaa jos tiiätte mistä saa tn värisii!!

3

487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikö tärkeämpää

      kuin koiran väri niin ole se että saisit hyvänluonteisen? Etsi luonnikasta pikinokkaa mieluummin kuin tiettyä väriä. Kaikki koirat sulautuvat kyllä soffanne tai silmiesi väriin juuri siten kuin kuuluukin.

      Mietipäs että entäs jos saatkin oikean värisen, mutta luonteeltaan sellaisen joka antaa näytteitä kaikille lähelle tuleville purukalustonsa tehosta? Tai niin aran että pissii alleen kun katsotkin päin? Kumpikaan ei kiva, eihän?

      • TaSsuUUu

        No olet kyllä oikeassa. Haluan tietenkin mielummin hyvä luonteisen, mutta mieluiten sen värisen :) millä saan vanhempani suostuun ja uskoo et jaksan hoitaa?


      • butettii
        TaSsuUUu kirjoitti:

        No olet kyllä oikeassa. Haluan tietenkin mielummin hyvä luonteisen, mutta mieluiten sen värisen :) millä saan vanhempani suostuun ja uskoo et jaksan hoitaa?

        entäs hinta, noin 1200-1500 e, pennun ostoon, ja sitten muut kulut. Koiria , varsinkaan puhdasrotuisia ja nuoria, ei SAADA vaan ne OSTETAAN.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    Aihe