Ihminen joka sortuu huumeisiin ja alkoholiin on heikkoluonteinen. Luoja viisaudessaan korjaa, kuten käy heikoille eläimillekin, pois heikommat jotta vahvemmat saavat elää oikeata elämää. Vaatii todella lujaa tahtoa ja oikeata ajattelukykyä että pystyy sanomaan EI huumeille ja alkoholille, valitettavasti asia on niin etteivät heikot pärjäisi muutenkaan tässä elämässä, eivät sen enempää kuin mitkään muutkaan puutteellisesti kehittyneet yksilöt, olivatpa ne sitten mitä tahansa eläviä.
Heikkoluonteinen
Teräsmuori
7404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sitäpaitsi nykyisin ei enää anneta luonnon tehdä tehtäväänsä vaan vaikka minkälaiset sairaat ja ruhjot ja pimpot pidetään väkisten hengissä
Sellainen ihminen joka lankeaa Jeesuksen armoon, on heikkoluonteinen ja puutteellisesti kehittynyt.
Mutta jokaisella on omat huumeensa ja harrastukset. Minun puolestani ihmiselle voisi sallia uskonnonvapauden ja henkilökohtaisen vapauden.
Ilmeisesti uskot Luojaan. No, eikös Luojaan uskovilla pitäisi hyvin olla tiedossa, että ihminen on heikko. Sinäkin siis olet heikko? Niin.
"Luoja viisaudessaan korjaa, kuten käy heikoille eläimillekin, pois heikommat jotta vahvemmat saavat elää oikeata elämää. "
Olet erehtynyt. Tuon sanoi Darwin eikä Luoja. ;)
Nyt kun väität meidän kaikkien muiden, paitsi itsesi [tietysti], elävän huonosti ja puutteellisesti, niin todistapa nyt vaikka minulle että elät täydellisesti.
Sinun mielestäsi huumeiden käyttäjät ovat heikkoja, minun mielestäni ne, jotka uskovat Luojaan. Kuten huomaat, kysymys on mielipiteestä. Tervetuloa takaisin, kun sinulla on perusteluita väitteisiisi.
Asia ei kuitenkaan ole noin yksinkertainen. Tunnen parikin ihmistä jotka uskovat Jumalaan/Luojaan ja käyttävät kuitenkin päihteitä,
joko huumeiden tai lääkkeiden muodossa. Itse käytän päihdyttäviä lääkkeitä, ja uskon kuitenkin Jumalaan (en tosin ole fundamentalisti) ja annan
muiden ihmisten tehdä itse valintansa....saatan neuvoa miten asiassa minun mielestäni kannattaisi tehdä, en koskaan käske ketään tekemään tai tekemättä jättämään jotain.
Ihminen joka sortuu läskiin ja rasvaisiin ruokiin on heikkoluonteinen. Luoja viisaudessaan korjaa, kuten käy heikoille eläimillekin, pois heikommat jotta vahvemmat saavat elää oikeata elämää. Vaatii todella lujaa tahtoa ja oikeata ajattelukykyä että pystyy sanomaan EI läskeille ja lihalle, valitettavasti asia on niin etteivät heikot pärjäisi muutenkaan tässä elämässä, eivät sen enempää kuin mitkään muutkaan puutteellisesti kehittyneet yksilöt, olivatpa ne sitten mitä tahansa eläviä.
.. laatia kaikille kuntotestin ja sen perusteella katsoa ketkä ovat heikkoja ja huonokuntoisia ja lopettaa ne.... ;)
...HAhahahaaa.Toi oli hyvä =). Olen kanssasi täysin samaa mieltä.