Renault avainkortti

Germania

Ajattelin olla jollekin avuksi ja antaa vinkin, jottei kukaan haaskaa rahojaan uuden avainkortin ostamiseen. Jos avainkortin lukituspainikkeet eivät toimi, auttaa englantilainem http://www.keyrepair.co.uk

Omani postitin heille, maksoin tilille muistaakseni n. 40 euroa ja sain korjatun kortin kirjattuna kirjeenä ja kuplamuovissa takaisin. Koko prosessi vei reilun viikon. Suosittelen!

9

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vai onko?

      Hieho keksintö ranskan rellussa?

    • Paska kinneri

      Jos Renun omistaisin niin lähettäisin sen lähimpään romikseen iästä ja mallista riippumatta!

      • et tarvitse

        Mitäs sä sillä tekisitkään kun nähtävästi älykkyysosamäärä on este ajoluvan saannille


    • Hessumopo

      En kyllä uskaltaisi lähettää oman autoni "avainta" johonkin ulkomaille. Mitäs jos kopioivat sen kortin koodit ja tulevat joskus omalla avainkortillaan hakemaan sen auton sinun pihastasi?

      • Germania

        Jos joku tulee englannista saakka varta vasten pöllimään relluni, niin vieköön. On mulla vakuutukset kunnossa.
        On päivänselvää, että otin huolellisesti selvää firmasta ennen kuin mitään minnekään lähetin. Joillakin on ihmeellinen kyky (vainoharha) nähdä kaikessa joku koira haudattuna.


    • eläkeukko

      98 laguna. 89930km.Huollettu säännöllisesti Kahteen kertaan ruostesuojattu 7 ensimmäisen vuoden aikana. Perussetti . Ei mitään turhia vempeleitä. Ei kolaroitu. Mamman kauppakassi. Joskus saan ajella ,kun alkaa tehdä mieli uutta autoa. Itse ajelen nykyisin Scudolla, yllättävän hyvä auto ajella. Kolme viikkoa olen ollut onnellinen omistaja. Teetin heti siihen öljynvaihdon ja poistatin yhden sytytystulpan. Eihän diisselissä sytytys tulppia tarvitse olla. Eikä varsinkaan öljyroppuna.Taisihan siinä lonksua oikea etupyörän laakerikin.

      • Ota_Pillerisi

        Moi papparainen. Miten tämä liittyy alkuperäiseen aiheeseen, eli avainkortin korjaamiseen? Kaiken maailman jänkhä-joonaat tänne saakin kirjoitella.


    • Rapeistako.rapein

      Tässäkin ketjussa pitäisi olla ainoastaan paalausohjeita ja paalamoiden osoitteita.

      Rellu voidaan oikein hyvin luokitella Citroen ja Dacia kastiin.Kaikki ovat suunnilleen yhtä huonoja eikä niistä löydy mitään mitä voisi kehua !

      • Syrjäytyyt-pelle

        Ai tää paali-antero idiootti pyörii tälläkin palstalla....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. A miehelle :)

      Oli mukava näkeminen taas eilen. Olisinpa tänäänkin nähnyt sut. Harmi ettei tunneta kunnolla. Ja etten voi saada su
      Ikävä
      41
      2569
    2. Jos hän olisi luonasi nyt

      mistä haluaisit jutella kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      172
      1921
    3. Kansanedustajien palkkioihin roimat korotukset

      Kansanedustajien palkkiot nousevat lokakuun alussa sadoilla euroilla, kertoo eduskunnan palkkiotoimikunta. Ensimmäisen
      Maailman menoa
      181
      1633
    4. En halua miestä joka

      Havisee kuin haavan lehti kakat housussa eikä uskalla ottaa ohjia ja lähestyä naista. Niin kuin miehen kuuluu tehdä, oll
      Ikävä
      258
      1591
    5. Keskisarja todettiin rasistiksi

      Yhdenvertaisuusvaltuutetun mukaan Keskisarjan lausunnot Ylen A-Studiossa viime viikolla täyttävät rasismin määritelmän
      Maailman menoa
      439
      1508
    6. Mitähän tapahtuisi?

      Jos meidät tiputettaisiin tunniksi samaan huoneeseen kaksin? 😏
      Ikävä
      137
      1464
    7. Ihan kauhistuin kun sain tietää

      ett joku atn kaipailee! 🤷🏻‍♂️🤣
      Ikävä
      13
      1448
    8. Joko sä olet aivan totaalisen rakastunut

      Tai sitten sulla on joku hätänä. Kaikkeni lähestulkoon yrittänyt että perääntyisit mutta ei 😄
      Ikävä
      83
      1389
    9. Kehitysvammainen teki työtä 19 vuotta ilman palkkaa

      K kaupan pullonpalautusautomaattia hoiti ja vapautti muut myyjät muihin töihin. Tästä on varmasti 19 vuoden aikana ollut
      Lieksa
      145
      1111
    10. Olitkohan koskaan

      yhtä optimistinen kuin minä siitä, että jonain päivänä olisimme vielä yhdessä? Vai uskoinkohan minä yksinäni siihen, jos
      Ikävä
      86
      1089
    Aihe