Ikävä vihattavaa yksilöä........................................

Luulin hänestä ihan liikaa. Hänen kopeutensa on niin karseaa katsottavaa että menetin mielenkiintoni täysin häneen sekä miehenä että myöskin mahdollisena yhteistyötoverina.
Sitten jokin pieni liikahdus sydänalassa kehoitti antamaan anteeksi. Mikä sen aiheutti? Osaako joku viisas vastata?
4151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olet sympaattinen ihminen.. Olet hyvä ihminen.

Äänestä

Onko hän hylännyt sinut? En tarkoita pakkeja, vaan torjuntaa. Ehkä olet pääsemässä yli hylkäämiskokemuksen aiheuttamasta haavasta?

Äänestä

Viisaudesta en tiedä. Mutta oliskohan itse JoulunHerra ollut anteeksiantoon kehoittamassa sydämessäsi?

Äänestä

Viha ei ole Rakkauden vastakohta, vaan välinpitämättömyys.
Viha ja Rakkaus ovat tunteita, voimakkaita sellaisia. Välinpitämättömyys on tunteettomuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jouluvisailua pukkaa kirjoitti:

Luulin hänestä ihan liikaa. Hänen kopeutensa on niin karseaa katsottavaa että menetin mielenkiintoni täysin häneen sekä miehenä että myöskin mahdollisena yhteistyötoverina.
Sitten jokin pieni liikahdus sydänalassa kehoitti antamaan anteeksi. Mikä sen aiheutti? Osaako joku viisas vastata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu