Moro vaa kaikille munki puolesta,
Mua askarruttaa tämmönen asia, että mitä eroa on 24V:n vahvaistimilla ja monovahvistimilla verrattuna muihin. Siis et mikä niistä tekee 24V:n vahvistimen ja monovahvistimen ja miks niitä on, sekä missä niitä käytetään (no tietenkin autoissa höhöö :p (oon kuullu et 24V:n vahvistimia käytettäis rekoissa))
Etiskelin netistä jo vastausta netistä, mutten löytäny haluamaani ja/tai en ymmärtänyt ja siks kysyn sit ite täältä.
Kiitoksia etukäteen!:]
Vahvistimien eroja
3
124
Vastaukset
- erfq3
No ymmärrätkös seuraavan:
1. 24V vahvistin tarkoittaa että se toimii 24 voltin tasavirtajärjestelmässä, jollaisia ovat yleensä rekat, kuorma-autot , linja-autot jne. Et voi siis laittaa sinne suoraan henkilöautoon tarkoitettua 12V järjestelmässä toimivaa vahvistinta. Ja sama toisinpäin.
2. Ymmärtääksesi monovahvistimen tulisi ymmärtää ero stereon ja monon välillä. Yksinkertaisesti monovahvistin toimii yksikanavaisena yleensä subbarivahvarina. .Juu tiedossa on mitä mono ja stereo meinaa mut en ollut vain varma millain se sitä monoa tarkoitti.
Kiitos avusta tosi paljon:]- erfq3
Eipä kestä kiittää. Kiva jos oli apua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999829Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537733Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956502SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936227Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645830Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615330Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515223HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214863Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074564