Viinamaito

Maistelen tässä vodkaa ja maitoa torjumaan krapulaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä join puoli pulloa viinaa raakana että olo parani. Sitä ennen kauhea tärinä ja lihasten kireys, ehkä kramppikin oli lähellä.

Äänestä

Minä ajattelin tässä ollista ottaa vain 2 olutta, jos niillä vähän paremmin sais unta ja estäisi edes vähän hikoilua. Huomenna se pahin krapula vasta kuitenkin iskee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pontikkapoika kirjoitti:

Maistelen tässä vodkaa ja maitoa torjumaan krapulaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu