tervehdys
onkos kellään kokemuksia englannissa vaeltamisesta.millaset reitit ja taukomestat.
eglantiin vaeltamaan
4
181
Vastaukset 4
- heikkoa siellä on
Siellä kun ei ole jokamiehen oikeuksia, niin harva maanomistaja päästää ulkopuolisia kulkemaan maillaan. Näin siellä on tosi huonosti mitään reittejä.
Skotlanti voi olla poikkeus asiassa, siitä en kyllä tiedä. - nirsoilee.
Onko vaeltaminen englanniksi hiking?
Jos on, niin googlaapa hiking in england - kyllä siellä jotain tuloksia tulee...
Kokemuksia,,, no jaa, ehkä noissa tuloksissa ei ole henkilökohtaisia kokemuksia arvosteluina annettu. Mutta eikö jokainen koe asiat omalla tavallaan...- no no nou
googlaus hiking experiences in england blog
mm. tämä tulos:
http://www.simplyhike.co.uk/blog/ten-top-outdoor-experiences-in-england/
Siitähän voi sitten googlailla lisää. Ai niin ne omakohtaiset kokemukset, joo, puuttuu...
- pimpula600
kiva kun löytyi asiasta kiinnostuneita.Brittein saarilla on paljon eri retkeilyreittejä,mutta juuri tuo jokamiehen oikeuksien puuttuminen voi tuoda omat kiemurat mukanaan.kartat ja majoituspaketit aika tyyriitä.tietysti toisihan se oman jännityksen kun lähtisi vieraalle maaperälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531077Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562