Eli jouluun valmistautumista! Uusia koristeita hankittu, sekä kranssit/seppeleet ja joulusukat kaivettu esiin "piiloistaan". :) Rakastan joulua ja olen onnekas, kun saan tänäkin vuonna viettää sitä yhdessä sekä perheeni että tuoreen aviomieheni kanssa. Kaikesta hyvästä kuuluu olla kiitollinen, siitä muistutan itseäni päivittäin. ❤
xxx
http://www.seiska.fi/Jasmin-Mantyla/Tata-hommaa-tanaan-/1061402
Jasmin Mäntylän blogista. Päivän paras lause: tuoreen aviomieheni
kops ja reps :-)
Vai tuoreen aviomiehen, hmm yli 70 isoisä. fresh, niinpä niin, haaveita vain
xxx
http://www.seiska.fi/Jasmin-Mantyla/Tata-hommaa-tanaan-/1061402
Jasmin Mäntylän blogista. Päivän paras lause: tuoreen aviomieheni
kops ja reps :-)
Vai tuoreen aviomiehen, hmm yli 70 isoisä. fresh, niinpä niin, haaveita vain
Vastaukset 19
Vanhimmat
Onko paappa saanut jo eläkkeensä ja lentänyt myös suomeen?
Jassu on työkseen onnellinen,
24/7. Selvisi sekin mysteeri :-)
Mutta kuka maksaa siitä työstä palkan?
Käynti optikolla voi usein auttaa.
Voisi huomata paremmin tuotteen tuoreuden.
Jotenkin säälittävä tuo Zäässi.
Viettää joulua äidin, mummon,
papan ja komerokissan kanssa:
en-voisi-olla-onnellisempi-taas.
Onko se jäänyt lapsen tasolle?
Dennis the Menace voisi ikänsä puolesta olla sulhanen niin mummolle, äidille ja tässä tapauksessa tyttärelle.
Oulun oman Pose-Tiivarin pitää itse itseään muistuttaa joka päivä olemaan kiitollinen kaikesta vähästäkin, koska niin kuuluu. Salaa ehkä joskus viduttaa se, mihin läpeen on itsensä saattanut, mutta #näillämennään, ehkä #elämävieläpalkitsee.
Missä ihmeen "piiloissa" siinä huushollissa kamoja säilytellään? Ei oo ihme, jos pakkaaminen yms. pitää aloittaa aina erittäin hyvissä ajoin, jos kaikki pitää ensin etsiä esiin.
Jassu päässyt kerrankin Stockkalle ostoksille, niin heti pitää mainostaa liikettä jättämällä riippulaput näkyviin :D Varmaan kiinasta tulleita koristeita, mutta Jassulle niin hienoa designia...
Instaastaan: "Every Christmas something new, love these! Love Stockmann; Decor and Villa, fine design #christmas #decorations #lovingit #joulu #happygirl #onnellinen #nainen #elämäpalkitsee #ihanaa #aikaa #stockmann #decor #villa #fine #design #new #things #yay "
Tuli kumma Déjà-vu -ilmiö. Ihan kuin muistelisin lukeneeni kiitollisuudesta blogista muutamia kertoja aikaisemmin. Usko itseänsä kohtaan on hyvä juttu, mutta ei sillä töitä saa. Pitäisi olla jotain annettavaa. Työskentelemästä välttäviä vapaamatkustajia en soisi elätettävän yhteiskunnan tuella. Mikäköhän lienee zäsmiinin eläkekertymä?
Ja BlogBookissa nyt avautuminen lentopelosta ja venäläisistä.
Leikkiikö tää pariskunta jotain kuninkaallisia, kun matkustavat erikseen...
Nehän just viettivät papan kanssa etukäteen joulua Englannissa puolitoista viikkoa sitten.
Ja nyt sitten hehkutetaan taas joulunviettoa.
Taas piti aloittaa uusi Jasmin-ketju, koska Jasmin on poistattanut KAIKKI edelliset ketjut koskien itseään ja Heklaa!!!
Niinpä tosiaan on!! Ei löydy yhtään Jasmin-ketjua mistään!!!
Tossa blogin pääkuvassa on kai sukkanauhan heitto meneillään, mutta silti näyttää ihan siltä kuin denu ois hameen alla antamassa kieltä!
Naurattaa tämän jutut / kirjoitukset. Täytyy olla tyhjä ja köyhä elämä, kun
jaksaa vouhottaa joulusta kuin kuusivuotias. Asuu siellä vinttikomerossa
toisten nurkissa ja työkseen kaikesta päätellen vain lorvii ja kuluttaa aikaansa.
Eikö hänellä ole lainkaan kunnianhimoa ? Esim. työnhaku , oman asunnon hankinta
sen myötä. Ei voi muuta kuin ihmetellä/ säälitellä/hirvitellä tämän Jasminen touhuja.
Kala ja vieraat alkavat haista kolmantena päivänä. Koskahan tuore aviomies härskiintyy?
Eiköhän tuollainen keltahampainen kaljaa kittaava brittimoukka haise jo heti tullessaan.
siellä blogbook blogissa se vihaa nyt venäläisiä.
Alkaahan se oikea luonne paljastua ja se luonne tuntuu rumalta ja ilkeältä.
Hän on työtä vieruksuva peräkammarintyttö . Ei ole vieläkään vieroittunut äidistään.
Asuu aikuisena äitinsä luona, vaikka on avioitunut. Ei itse eikä eläkeläisensäkään
pysty asuntoa hankkimaan , kun tulot ri riitä, mutta silti todella suuret puheet ja
täysin epärealistiset luulot itsestään . Välillä naurattaa ja välillä pistää vihaksi
tälläiset luuserit.