mistä voi tietää että mies on kiinnostunut / ihastunut?
Miehet kertokaa
kiinnostaa
82025
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No kuule se vaihtelee aika paljon.
Usein kun mies ihastuu tai huomaa naisen hän haluaa iholle ( siis seksiä) se ei tarkoita mitään pikapanoa vaan ihan vilpitöntä halua toisen tuntemista.
Yhtä usein mies alkaa hakeutua paikkoihin joisa hän voi sinuun törmätä, siis saa tilaisuunden vaihtaa muutaman sanan.
VOI en jaksa kirjoitaa niitä kaikkia miesten ihastumisreaktion ilmenemismuotoja, mutta uskon että miehestä se on helpompi huomata ja tunteen rehellisyys määritää kuin naisista.
Naisista jotka vielä 2000 luvulla pyörittävät päätään vastatesaan kyllä ja kieltäytyesään koittavat nyökätä lopulliseksi päätökseksi.
Miehet ovat siis alotteelisempia ja vilpittömämpiä kuin naiset tässä asiassa. Nainen voi pitkäänkin kieltää kiinnostuksensa jos saa miehen näin osittamaan huomiotaan naiselle.
Voikun se olisikin noin helppoa...
Vaikka joku saattaa katsoa suoraan silmiin ja hymyillä ihanasti niin ei se silti tarkoita että olisi kiinnostun...tai jos sattuu samaan paikkaan samaa aikaa niin ei se myöskään välttämättä tarkoita mitään.
Jotkut miehet eivät ole kovin oma-aloitteisii ja ehkä odottavat että naiset ovat rohkeampia, ehkä siksi naiset ovat välillä niin epävarmoja toisen tunteista. Jos naiset tekevät aloitteen niin jotkut miehet saattavat olla otettu että nainen kehtaa tulla tekemään tuttavuutta, kun taas toiset saattavat pelästyä että onpa siinä päällekäyvä nainen...ota nyt selvää.
Toisen kanssa voi käydä kahville monta kuukautta ja siltä ei ole mitään aavistusta että onko toinen kiinnostunut vai ei, vaikka välillä saattaakin ajatella että olenpas saannut toisen koukkuu...toisilla vaan kestää kauemmin tunteiden esille tuominen ja tiedän hyvin että välillä se saattaa olla aika rasittavaa, mutta kuten olen monesti kuullut - hiljaa hyvä tulee, kunhan maltat odottaa niin kyllä se toinen paljastaa mitä todellakin ajatelee sinusta =)
Joskus on varmaan parempi aloittaa uusi suhde hitaammin, ja tutustua rauhassa ennenkun ääneen kertoo tunteista...ajan myötä tunteet voimistuvat ja mitä paremmin olette henkisesti tutustuneet niin sitten paremmin teidän yhteinen onni voi kestää.
Käytöksen muutos ja karttelu, ennen paljon jutteleva mies muuttuu yhtäkkiä hiljaiseksi eikä uskalla katsoa silmiin
Mistäköhän syystä joillakin on näin?
Mulle on tehneet sen "aloitteen" just ne naiset, josta en ole varmasti kiinnostunut! Mutta ei ikinä ne naiset josta olisin?
Esimerkki: Kerran opiskeluaikoina käytiin kaverin kanssa ostamassa jäätelöä. Jätskipaarissa tyttö ties mun nimen, harrastukset ja kysy kuulumisia? Enkä koskaan ollut nähnyt edes koko tyttöä!?!? Vähän se tuntu oudolta, mutta ei se tyttö säväyttänyt mua kyllä mitenkään, ei ollut mun makuun. Myöhemmin sain kuulla että tämä tyttö oli mun yhden tyttöopiskelia kaverin kaveri.
Sain kyllä katseita näiltäkin tytöiltä joista olisin ollut kiinnostunut, mutta saakeli kun sitä on ujo! Miks ei tämmöistä "välikättä" koskaan satu näille kiinnostaville tytöille! Mhy!
Aina näin!
Kuin mä olisin tuon kirjoittanut!
En tiedä missä hitossa se vika piilee? Vaikka olis kiinnostunut, sitä tulee jotenkin semmoinen paniikki kun tyttö on näköyhteydessä. Kerran oli semmoinen hilikunkaakun tilanne, että tyttö tulee tekemään tuttavuutta niin mun piti mennä miesten vessaan piiloon vetämään henkeä, ettei taju lähde! Olen vissiin terapian tarpeessa. Kait se jotenkin johtuu siitä, ettei hallitse sitä tilannetta, senat sakoilee jne... Toka syy on varmaan se, että kun on tottunut tavallaan tähän naisten iskuun vain kännissä ja selvinpäin tulee se tenkkapoo!
Mulla ainakin lisääntyy ilmavaivat kun ihastun. Hajusta sen kait huomaa sitten. Haistelkaa naiset niin tiedätte!
Niin mä ainakin tein. Mutta enpä saanut vastakaikua:(