mulla on ihan tajuton ikävä mun miestä.erottiin kaksi viikkoa sitten neljän vuoden seurustelun jälkeen.meillä oli niin paljon riitoja.nyt tuntuu etten jaksa enää elää ollenkaan,menetin ainoan rakkauteni noin vain.en usko että meillä on mahdollisuutta palata yhteen sillä mieheni muutti kauas ja tuntuu kuin hän olisi päässyt yli minusta.itse en kai koskaan unohda.tuska on läsnä joka ainoa päivä ja itken joka päivä tuntikausia.olen koittanut puhua miehelleni mutta hän sanoo vain että minun täytyy hankkia elämääni sisältöä..haluisin vain mieheni takaisin...tämä on niin raastavaa...nytkin itken kun ajattelen asiaa..auttakaa mua ihmiset!
ikävä.
kristiina
6916
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
se sattuu ja repii sisuksia vielä pitkään.mun mies lähti yllättäen vuos sitten toisen matkaan ja suru,tuska ja itku ei oo loppunut vieläkään.joka päivä on ikävä ja pientä poikaa katsellessa aina vaan sattuu :(
välillä on parempia päiviä ja välillä itkulle ei tule loppua ja samaa mun ex hokee et hänellä on uus elämä et hanki säki ittelles elämä..
voi taivas mistähän senkin nyt tähän hätään hankkis kun ikävä puristaa rinnassa ja yrittää selvitä päivä kerrallaan pienen lapsen kanssa.
voimia sulle :)ehkä meillekkin vielä joskus koittaa se päivä et tuska väistyy ja jaksetaan hymyillä :)
Oletko se sinä rakas?
Tiedän tasan tarkkaan miltä susta tuntuu. Itsellän sama tilanne, erosin kuukausi sitten, ja mietin vaan jatkuvasti mitä meillä oli...Itken ja olen ahdistunut. Muista vaan että et ole ainoa jolla on samanlaisia ongelmia. Toivottavasti aika auttaa...En tiedä uskonko siihen itsekään, mutta yritän.
Haleja ja jaksamista sulle!!
kiitos myötäelämisestä..pitää vaa toivoa että meille molemmille tulee paremmat ajat vielä...
tiedän tasan tunteen.. Jatkuva itkeminen vie voimat, sitä väsyy, ei jaksa tehä mitään...itse masennuin tosi pahasti kun poikaystäväni jätti.
Tuo elämään sisältöä hankkiminen...olen kuullut saman itekin..helpommin vain sanottu ko tehty ko ei vain jaksa.
Tulevaisuus ei ole kovin valosa ainakaan itellä...jokanen mies mitä tähän asti on tullu mun elämään, noh en vain ole kelpuuttanu ketään niistä. Vertaan kaikkia edelliseen poikaystävääni..kukaan ei vain ole yltäny hänen tasolleen ja vähempään en tyydy ikinä. Menetin täydellisen miehen ja syytän siitä itteänikin. Hyviä miehiä on harvassa, mutta hei, huonoihin ei saa tyytyä! muista se tulevaisuudessa! voimia sulle ja meille kaikille!
tiedän omallakin kohalla että alan verrata muita exääni..nyt en kylä muita ees haluisi..
mutta voimia sullekkin.