Tykkäätkö jos pelaat esim fifaa jonku kaa jossai ns.julkisel paikal (esim.jos tiiät semmosen ku nuoppari,nii semmoses paikas) ja tyttö tulee kysyy ku erä on just loppumas nii et voisko se pelaa sun kaa seuraavan erän....nii mitä mielt oisit siit?
kyssä sulle jos oot poika! ;)
pelasin fifaa pojan kaa
16245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
sure
mä sanonis et tyhmä tyttö mene pelaamaan, ratsastus pelejä koska, et tiedä jalka pallosta mitään ja jalka pallo on isojen poikien peli jota ei tytöt voi, pelata niiden pitää pelata poni pelejä
1.opettele hei pliis yhdyssanat (ps.tuntuu tyhmält lukee ku tuntuu et joku 1lk olis kirjottanu jonku vastauksen mullr
2. en muute varmana pelaa mitää poni pelejä,hyi helkkari,ei vois vähempää kiinnostaa....
3. mua kiinnostaa jalkapallo ja tiiän siit aika paljon,mut älkää pliis kyselkö ku haluun et vastaatte tohon alotuksee :)
4.Nii ja jos ite sanoisit ton nii jos se tyttö on herkkä,nii se ehk alkais itkee....ja kuis vanha ite oot ku on kerran isojen poikien peli (veikkaan ettet kovinkaa vanha,kosk ne jota kiinnostaa "jalka pallo" sanoo et se on fudist....)
muista isot alkukirjaimet ja pisteet
Etpä vissiin pelaa, ponipelejä :D tai jos et ni kannattas koska, ne on tyttöjen pelejä ja jalka pallo on poikien pelejä eikä, tytöt tiedä jalka pallosta mitään
oon paljon vanhmepi ja isompi ku sinä oon jo, aikuinen kohta sitä paitsi ne ei ole fudiksen mm kisat vaan jalka pallon mm kisat kyl minä tiedän kun olen, pelannut jalka palloa pidempään kun sinä olet syntynt
Oh dear god. Joo tota, onneksi emme huomaa että sinä(kin) olet jonkimmoinen 10v pentu joka luulee tietävänsä jotain. Se on kyl totta et jos oot 10v nii useimmiten tytöt siinä iässä pelaa "ponipelejä" tms. ja hyvä niin.
Itehä oon 15v tyttö ja ainoot pelit mitä joskus pelaan poikien kans, useimmite veljienkaa, on änäri tai fifa koska tosiaan ne on ainoita pelejä joita osaan pelata ja mitä ees kiinnostaa pelata. Olen puhunut, kiitos.
Sinä et varmaan edes tiedä mitä on jalkapallo kun et osaa ees kirjottaa sen nimee oikein lol
Mmm...oonha mäki niiku sen 14v. tyttö,et juu....
Siis täähän riippuu ihan pojasta - mä ite kun en oo ikinä suuremmin välittänyt mistään peleistä, nii ei toi mulle mikään ihmeellinen juttu olis, paitsi siinä mieles et joku tyttö haluais olla kun kanssa :)
okei. Tekisin romaanin niiku äskön ton pikkupojan (tai tytön,ei mahotonta)vastaukseen vastasin....mut en jaksa ku huomen aikane herätys....
Oisin, et liity ihmees seuraan, sielunsisar! Kuka jonne pitäis tytön kanssa pelaamista nolona? XD
niimpä^^
isot pojat ei pelaa jalka palloa tyttöjen, kanssa vaan keskenään mies porukassa koska on noloa pelata tyttöjen kanssa. tytöt pelaavatt keskenään hevos pelejä
sanoi Matti 4v.
Miksi te kaikki kirjoitatte niin huonosti? Itkettää... Käykää koulut loppuun.
Niimpä ;D
Hei mitäs jos tällä kyseisellä ihmisellä on vain joku mielenterveyshäiriö ja ei tämän takia osaa kirjoittaa kunnolla vaikka olisikin aikuinen.
Tai sitten se toinen vaihtoehto on että se on joku 1lk pikkukakara joka luulee olevansa kova poika..
Tähänki pitäs olla joku ikäraja koska eihän ekaluokkalainen ole vielä "nuori", vaan lapsi. Mutta joo nyt loppuu tämä saarnaus, päästän teidät lapsukaiset nyt jatkamaan kinasteluanne :)