Sain tänään psykologisissa tutkimuksissa tiedon tarkkaavaisuushäiriöstä eli löytyi add.
Olen jo keski-ikäinen ja jos Eu:n kriteerit eivät täyty, tulee loppuelämästänikin lähes pelkkää pettymysten sarjaa eli lääkitystä en saa.
Ei ole kivaa kuulla äitini suusta etten ole ollut kunnianhimoinen. Veljenikin mielestä olen vain helpolla elämässä edennyt. Hänellä vaikea-asteinen ad/hd.. Isääni en ole vuosiin tavannut mutta hänellä on vaikeita psyk.ongelmia aina ollut. Pohallani myös todettiin lapsena lievä add.
Niin kauan kuin muistan, olen tuntenut olevani erilainen ja ulkopuolinen. Olin hissukka ja haaveilija.
Nyt olen pimeässä peiton alla ja mietin, miten voin selvitä edes arjesta jos Eu- direktiivit eivät täytykään?
Hoitava lääkäri olisi jo ennen tutkimuksia lääkkeet aloittanut, hänelle olisi riittänyt 200 sivuinen potilaskansioni.
Työelämässä poltan itseni nopeasti loppuun, en pysty vaadittuun tehokkuuteen tai laatu kärsii. Opinnot olleet täyttä tuskaa ja keskeytyksiä on tullut. Sairaslomalla olen ollut yhteen putkeen yli vuoden.
Haluaisin tehdä ja toteuttaa itseäni, elättää itseni omilla ansioilla. Minulta vain puuttuu apuvälineet tehdä niitä toiveitani.
..ja nyt alkaa hiipua viimeinenkin veto, koko elämälle.
Ja parhain lause tuli lääkäriltä" Jos direktiivit täyttyvät, elämänlaatusi tulee muuttumaan paljon paremmaksi".
Nyt vain odottelen parisen kkta, onko mulla elämässä enään mitään toivoa.
Miten kummassa te muut olette jaksaneet odottaa lopullista tietoa?
Entä miten olette selvinneet jos ette olekaan saaneet vahvistusta diagnoosille?
Nyt ahdistaa..
Eu- direktiivi
Kuka olen?
0
94
Luetuimmat keskustelut
- 1622701
- 561149
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160947Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....56863- 4799
- 83787
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.173760Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e176707Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.191660- 53657
- 59656
- 6654
- 67646
- 55598
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21588Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?123555Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66539Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32538- 34517
- 55508