Miksi en saa tulla äidiksi?

Tyhjä syli

Mä olen NIIIIN katkera!! Elämä on epäreilua, ja julmaa! Mitään en haluaisi niin paljon, kuin tulla äidiksi. Mitä niin pahaa olen tehnyt, etten pysty lasta saamaan? Oon katkera, ja vihainen ja väsynyt ja v*ttuuntunut tähän ainaiseen itkemiseen, orastavaan toivomiseen joka kuukausi kuukauden jälkeen vedetään alas vessanpöntöstä. Mun psyyke ja kroppa vedetään joka kuukausi niin tiukille näillä hoidoilla, ja sillä että joka kerta mä haluan uskoa, että nyt onnistutaan vihdoin. Ja joka v*tun kuukausi mä itken pettymykseni siellä vessan lattialla. Huudan äänetöntä huutoa.
Joka ikinen ihminen mun lähellä on paraikaa joko maha pystyssä, tai jo lapsensa saanut. Mulla ei ole ketään, kenelle voisin tästä puhua, kukaan ei ymmärrä tätä tyhjyyden ja epäonnistumisen tunnetta, joka täyttää mun sielun ja ruumiin. Mä vihaan elämää, vihaan itteäni, vihaan sitä, että oon ikinä edes alkanu haaveileen äitiydestä. Tää on syöpä, joka syö mua sisältäpäin joka ikinen päivä vähän enemmän..

9

211

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naiset vain synnyttää

      Lapsia saa naiset.Ei miehet

    • Rubens

      On parempi, että et saa lapsia. Pettyisit ja tuhoaisit ehkä itsesikin. Kaikkien ei tule saada lapsia.

    • Kokoa itsesi HETI

      1)Relaa vähän
      2)Relaa lisää
      3)Täällä on muitakin lapsettomia et ole siis yksin
      4)Myös täällä on jokaisella maha pystyssä
      5)Tuo stressaaminen ja yrittäminen ei auta sitten tippaakaan vaan pahentaa tilannetta tuhoat itse itsesi ja olet itse oma syöpäsi.
      6)Tiedän täsmälleen mitä tunnet!!!
      7)En tiedä vielä mite tästä selvitään, mutta en jaksa alkaa sekoilemaan kun olen itse kerran hengissä ja vapaa!

      Ja kyllä olen mies..Joo joo teillä naisilla on varmaan rankempaa mutta silti.

    • ei ikinä lapsia

      Aloituksen täytyy olla vitsi!!! Kuka hullu haluaisi lapsia, raskausarpia, sektion tai synnytyksen, lihomisen, roikkuvat vatsanahat ja rinnat, kuunnella huutoa yöt ja päivät, vaihtaa vaippoja, kestää uhmaiät ja murrosiät, auttaa läksyissä, viedä tarhaan jnejnejne. ??? ET ole ihan terve nupista.

      • varmasti monikin

        muuten sinäkään et olisi siinä valittamassa


      • Justjoop

        Kukahan se EI ole terve? Luultavastikaan sinä, joka valitat lapsista niitä saatuasi. Niinhän sitä sanotaan, että ne sikiää, joiden ei todellakaan pitäisi.


    • ehkä sinua

      ei vain ole tarkoitettu äidiksi

    • eikö muuta ongelmaa

      Minä en ole tullut äidiksi, en ole koskaan edes tosissani halunnut. Siksi kai ukko otti eron, kun en koskaan lähtenyt mihinkään tutkimuksiin ja hoitoihin asian vuoksi. Eikö meitä jo ole tällä planeetalla kärsimässä ja mitä jos siitä lapsesta tulisi myös sellainen, joka ei nauttisi täällä olosta. Kyllä sinä voit ottaa jonkun orpolapsen ja alkaa hyysäämään jos on niin kova hoivavietti

    • Toimii varmasti

      Jos todella olet valmis miehesi kanssa.

      Rukoile Jumalalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe