ajatuksen heitän tuulien kuljetettavaksi, meren ääreen ajautuvaksi.
https://www.youtube.com/watch?v=dWdfTWHn1ZE
https://www.youtube.com/watch?v=dWdfTWHn1ZE
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Uusien viestien määrä (24h):1154
älä mua vaan syytä niistä kaikista, muutaman vaan oon laittanut.
http://www.iltalehti.fi/digi/2014091918676898_du.shtml
Kieltämättä aika pelottavaa...
näitäkin vastauksia katsellessa tulee mieleen että miten lie, onkohan suurin osa näistä "Uusien viestien määrä (24h):1154" yhtä turhanpäiväisiä kun tämänkin aloituksen alle kirjoitetut.
Varmaan...
Juuri noin mä oon ajatellut trollit, ei ole ihminen, vaan ilkeä trolli! Mitään palstajuttuja ei kannata uskoa. Nakkaat vaan omat sekaan, ja trollit tekee lopun niistäkin viesteistä.
Mä viis veisaan trolleista, palsta on joka tapauksessa perseestä. Nyt hyvillä mielin töihin:)
Vierailija 19.6. klo 1:34 1/25
Mieheni on foorumi trolli
Ok, nyt alkaa ihan oikeesti mennä hermot kun herra viettää kaikki päivät netissä trollaten. Trollaa ihan missä tahansa, tiede foorumilla, iltalehden sivuilla, täällä... Mieheni on niin koukussa trollaamiseen, että tämä on haitata jo suhdettamme, ei tule kanssani sänkyyn iltaisin, trollaa vain. Vaikka menisin viereen seisomaan alasti niin naama pysyy vain kiinni ruudussa. Onko ihan normaalia? Jos ei ole niin miten voin opettaa mieheni eroon trollaamisesta? Alkaa hävettää tommonen lapsellinen käytös...
format c: tai jotain vastaavaa, eipä trollaa enään hetkeen.
Tarkoitit varmaan, että onkohan suurin osa niistä yhtä turhanpäiväisiä kun tämä aloituksesi.
tuhanpäiväinen tai ei, sai mieleni rauhoittumaan ... mieti sitä.
Mua ei laisinkaan haittaa jos joku tumpelo sen sitten omii, omapahan on ongelmansa.
Minä minä minä. Minä minä.
Että ei muilla niin väliä, kunhan se oma olo on kiva? Eikä varsinkaan oo sun ongelma, vaan niitten, joita kenties tämmöset turhat aloitukset vähän ärsyttää?
Nuuri niin, minä minä ja minä ta sinä ja sinä, ei niin kauheesti eroa.
Jos ärsyttää niin kannattaa varmaan tehdä jotain asialle.
Että nettitrollia ei juuri itseään kiinnosta panostaa omaan nettikäyttäytymiseensä? Etkä tietenkään ole lukenut yhtäkään netikettiopasta saati palstan omia sääntöjä.
Mut miksipä sitä omasta itsestään mitään vastuuta ottamaan...
Tarkoitit varmaan, yhtä tyhjänpäiväisiä kuin tämä oma kommenttisi.
No uuuh, mikä sivallus. Kestipä sulla kauan veistellä tuota, ap. Vai haitko apua naapurista?
siihen kategoriaan tosiaan kuuluu sekin;)
Tunne tuo herkkä, eikä multakaan, vaikka tänne jotakin nakkaan.
Mistä rakkaus tulee?..onko jonkun henkäys ohi kulkiessa?.Kummasti tarttuu takiaisen lailla, mitä nyt siinä olet vailla? Kutsuinko sinut, en!
Mitä rakkaus haluat musta, onko tämä kivaa susta?
Miksi rakkautta lykkäät, jos kuitenkin jyrkänteelle tyrkkäät. Hyppään jos on pakko, pelkään ja varmaan pettää rakko. Nolo on lopputarina tää, koska nyt on sateinen sää.
jälleen ajatuksen suo, miksi tosiaan ilman lupaa se tullut on kaipuu niin suunnaton.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8125557