Hei! Tämä aivan kauheaa. Elokuusta asti ollut yöttömiä öitä. Aamulla pitäisi olla pirteä ja lähteä töihin. Naapuriin muutti nuori nainen, joka on laittanut asunnosta viihdekeskuksen nuorille. Näetkö pärjäänkö hoidanko tämän asian kunnialla?
Nostin tämän tuolta alempaa.
Katsoisitko ettei meillä mitään vaaraa mitä tämä vuokralainen auheuttaisi meille?
Saisi joulun pyhät elää rauhassa.
Hyvää Joulun Odotusta Tähdenlennolle!
Nostin tämän tuolta alempaa.
Katsoisitko ettei meillä mitään vaaraa mitä tämä vuokralainen auheuttaisi meille?
Saisi joulun pyhät elää rauhassa.
Hyvää Joulun Odotusta Tähdenlennolle!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vastaan tähän näin, onko sinulla joku pelko jonka vuoksi et uskalla ottaa asiaa niin rohkeasti esiin että se tuottaa tuloksen?
Tuo aika on niin pitkä että siitä pitäisi olla jo seuraamuksia. Et kertonut onko nainen vuokralainen vai mikä?
Tässä kehoitetaan ottamaan ulkopuoliset apuun kertakaikkiaan.
Jos on naapureita niin vaikka yhdessä teette ilmoituksen tästä häiriköstä.
Jos annatte pelolle valtaa jäätte samaa kehää kiertämään.
Kehoittaisin rohkeasti ilmoituksen tekoon ihan poliisille jos mökä jatkuu yökaudet.'
Eihän se muutoin lopu jos sitä ei lopeteta.
Älä pelkää vaan toimi, ja kehoitus tulee juuri että muut on ne avunantajat.
Hyvää Joulua, toivottavasti teillä on rohkeutta mennä pelottomasti eteenpäin, ethän ole tehnyt mitään vaan pelkästään kärsinyt.
Tosiasiat pöytään ja ilmoitus, siitä se lähtee
Vain Tähdenlento
Kiitos Tähdenlento. Ehkä ei pelko mutta en viitsi häiritä poliisia, kun ovat niin tressaantuneita paljosta työstä. Olemme selvittäneet tätä isännöitsijän ja vuokranantajan kanssa. Tyttö vuokralla. Minulla omistusasunto.
Tietysti jos sitten tulee aivan mahdoton tilanne, ja satun esim. paikalle, kun kirjoittelevat hissiin seiniin jne....mitä ovat tehneet yöllä. Hyppäävät koko yön ja nukkuvat päivän. Tässä näkee mitä on meneillään. Paljon syrjäytyneitä nuoria, jotka käyttävät aikaansa juomalla nauttimalla huumeita. Sääliksikin käy heitä. Olen jopa pyytänyt heille siunausta.