Kokoomuksen ministerit ja kansanedustajat

"Isänmaan toivot"

Kokoomus antoi edustajilleen vapaat kädet äänestää halunsa mukaan homolaki-äänestyksessä.

Pääministeri Alexander Stubb osoitti äärettömän TYPERÄÄ valtiomiestaitoa ja pääministerin käyttäytymistä, kun hän tällaisessa Suomen kansaa jakavassa asiassa päivää ennen eduskunnan äänestystä asettui julkisesti ja voimakkaasti toiselle puolelle.
A. Stubb äänesti sen vaihtoehdon puolesta, että samaa sukupuolta olevat henkilöt voivat solmia avioliiton keskenään.

Tämä oli niin TÖRKEÄ TEMPPU maan pääministeriltä, että se hakee vertaistaan Suomen historiassa.
Tämä näkyy nyt Kokoomuksen ja Stubbin oman kannatuksen syöksykierteessä alaspäin.

Muutamat Kokoomuksen ministerit sekä kansanedustajat halusivat nuoleskella pääministeri Stubbia ja äänestivät homolain hyväksymisen puolesta.

Näin tekivät mm. Sanni Grahn-Laasonen, Petteri Orpo, Lenita Toivakka, Jan Vapaavuori, Leena Harkimo, Harri Jaskari, Ilkka Kanerva, Pia Kauma, Pauli Kiuru, Elina Lepomäki, Marjo Matikainen-Kallström, Tapani Mäkinen, Jaana Pelkonen, Pertti Salolainen, Sari Sarkomaa, Eero Suutari, Sinuhe Wallinheimo, Sofia Wikman, Anne-Mari Virolainen.

Edellä mainitut siis nuoleskelivat pääministeri Stubbia saadakseen nostetta Kokoomuksessa.
Gallupit näyttävät "isänmaan toivot" -puolueelle aika jyrkkää laskua.

Ei Suomen kansa niin tyhmää ole kuin Kokoomusveijarit kuvittelevat.

2

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinun arvomaailma?

      Kokoomuksella on nykyisessä eduskunnassa 44 kansanedustajaa. Näistä aika tarkalleen 2/3 eli 29 kansanedustajaa äänesti 28.11.2014 homojen ja lesbojen keskinäisen avioliiton puolesta.

      Seuraavat 29 kansanedustajaa haluavat murtaa suomalaisen yhteiskunnan selkärankaa:
      Markku Eestilä, Sanni Grahn-Laasonen, Leena Harkimo, Timo Heinonen, Harri Jaskari, Ilkka Kanerva, Sampsa Kataja, Pia Kauma, Pauli Kiuru, Esko Kurvinen, Sanna Lauslahti, Elina Lepomäki, Marjo Matikainen-Kallström, Outi Mäkelä, Tapani Mäkinen, Lasse Männistö, Petteri Orpo, Jaana Pelkonen, Pertti Salolainen, Sari Sarkomaa, Alexander Stubb, Eero Suutari, Lenita Toivakka, Anu Urpalainen, Sinuhe Wallinheimo, Jan Vapaavuori, Sofia Vikman ja Anne-Mari Virolainen.

      Alla mainitut 15 kansanedustajaa haluavat sen sijaan kunnioittaa Suomen perinteisiä ja suurimman osan kansasta arvostamia periaatteita = avioliitto on miehen ja naisen välinen liitto.

      Heikki Autto, Pertti Hemmilä, Anne Holmlund, Kalle Jaskari, Jukka Kopra, Eero Lehti, Markku Mäntymaa, Mikael Palola, Pekka Ravi, Paula Risikko, Janne Sankelo, Kimmo Sasi, Arto Satonen, Kari Tolvanen, Raija Vahasalo ja Ben Zyskowicz.

      Mieti tarkkaan, kumman ryhmän henkilöt edustavat sinun omaa arvomaailmaa.

    • 27784434553

      EVVK. Homostelu voisi olla eettisesti paheksuttavaa, jos meillä valtio harjoittaisi määrätietoista positiivisen eugeniikan politiikkaa muokatakseen väestöstä vahvempaa tai fiksumpaa. Vallalla oleva monikulttuurinen "kaikki käy" -dysgeniikka on tavallaan em. politiikan vastapooli. Eugeniikalla on valitettavasti niskassaan juutalais-siionistisen holocaustimediateollisuuden leima, joka tavallaan tekee järkevänkin eugeniikan harjoittamisesta länsidemokratioissa poliittisesti mahdotonta. Samaan aikaan rasistinen monokulttuurinen eugeniikkavaltio Israel jatkaa Palestiinan miehitystä ja palestiinalaisten kansanmurhaa mm. klienttivaltio USA:n aseistamana ja rahoittamana.

      Eipä se avioliittolakikaan ole mikään kiveen hakattu juttu, voihan sitä muuttaa myöhemminkin jos tarvetta ilmenee ja riittävä enemmistö löytyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      110
      6180
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5215
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe