Syödäänkö ok-taloissa kinkkua?

Tänä vuonna ei meillä kinkkua syödä, vei MOT-ohjelma kinkun himot. Nyt on muut lihat ja leikkeet meillä joulupöydässä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvin öljytty suonikas on oikeiden ok-miesten ainoa joulun liharuoka.

Äänestä

Maistuu kyllä kassullakin, nam..

Äänestä

Älä vaan nuole sormiasi aterian jälkeen. Käsissäsi on niitä samoja bakteereja kuin siankinkussakin.

Elämä on urheilullista, kun pelkää pöpöjä.

Äänestä

Kinkku sekä kalkkuna.
Ei tosin mitään tuontikinkkua vaan luomua ja Suomalaista.

Bakteerin nyt voi saada kirjaston näppikseltäkin, että sikäli..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vai jotain muuta kirjoitti:

Tänä vuonna ei meillä kinkkua syödä, vei MOT-ohjelma kinkun himot. Nyt on muut lihat ja leikkeet meillä joulupöydässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu