Nyt jo kahden päivän ajan olen saanut ruutuun toistuvasti Yhteys keskeytyi -ilmoituksen (sivusto voi olla väliaikaisesti saavuttamattomissa tai kovan rasituksen alaisena jne) yrittäessäni saada esiin google.fi -aloitussivuani. Joskus onnistuu, yleensä ei, ja tätä sitten tuntikaupalla. Ymmärtäisin tämän miltä tahansa muulta paitsi googlen kohdalta.
Yritin eilen kahdesti ja äsken viimeksi kysyä asiasta tältä palstalta, mutta kone meni täysin jumiin ja piti sammuttaa (cntrl alt delete ei toiminut). Pari muutakin sivustoa on jumittanut koneen.
Kaikkien kirjanmerkkien kautta pääsen käyttämään nettiä normaalisti ja myös tuo outo Bing toimii, vaikka osaakin näyttää vain kourallisen tuloksia. Tiedonhaku on siis hyvin hankalaa.
Ongelma on sama Firefoxissa ja Chromessa; muita en ole kokeillut. FSecure on virustorjuntana. CCleanerin olen ajanut eilen ja tänään. Minulla on aina käytössä sähköposti ja netistä auki korkeintaan kaksi sivustoa kerrallaan, joten ohjelmien runsaus ei voi olla syynä.
Ongelma on esiintynyt pari kolme kertaa aiemminkin tänä syksynä, mutta nyt alkaa jo rassata. Mitä ihmettä pitäisi lähteä tässä tutkimaan?
Ja kuten sanavalinnoista varmasti näkyy, en ole mikään tietokonenero, vaikka ihan kelpo käyttäjä kuitenkin. Minulla ei ole IT-tukea eikä ketään neuvomassa, joten olisi tosi hieno juttu, jos joku osaisi edes auttaa alkuun
Google.fi ---> sivun lataamisvirhe?
Rassaa rassaa
0
76
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle342735Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362581Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532564Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt962084Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle401951Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3121732- 1501526
- 731388
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231158Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.271113