Kirkonmäellä ruskeaa käyttövettä ?

Tänään alkoi raanasta valua tummaa vettä, en juonut vaan ajattelin seurata hetken tilannetta. Onko muilla Kirkonmäellä samaa ongelmaa ?
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on sivuputkihana ohjattu suoraan suntista vesi.Hyvää se on juokaa pois.

Äänestä

Tuskin nyt sentään. Huomenna pitää soittaa Kokkolan vedelle, jos ei ala kirkastumaan. Ei kait siellä vaan kukaan ole tehnyt samaa juttua kuin Nokialla taannoin, paskavedet suoraan juomaveden sekaan... Siinä sitä olis!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruskeaaherkkua kirjoitti:

Tänään alkoi raanasta valua tummaa vettä, en juonut vaan ajattelin seurata hetken tilannetta. Onko muilla Kirkonmäellä samaa ongelmaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu