Myytiinpä 26,11,2014 viihdepaketti ja "ilmaista" tutustumista 1kk kyseiseen palveluun ja 7.12 noudettu kyseisen yhtiön kiinteän laajakaistan modeemi ja muut kilkkeet postista.
Kyseinen palvelu kytketään 21.12.2014 asia tähän asti melko selvää eikö totta.
Eilen 17.12.2014 tulee sitten tekstiviesti että ilmaisjakso päättyy ja muokkaa omat sivut kautta mitä palveluja tarvitset (maksat) no hyvä homma jos liittymä ei edes avattu ja ilmaissopimus päättyy ennen kuin kyseistä laitteistoa ja palvelua edes kytketty eli tulee jo alkumetreillä vanha kunnon TELEN kusetukset mieleen viime vuosituhannelta.
Tarkkana Sonera viihteen "uutena" asiakkaana.
3
239
Vastaukset
- 5+1
Kuluttajavirastoon yhteyttä, koska teleyhtiöt toimivat erittäin härskillä tavalla nykyään.
Tietenkin voit ottaa yhteyttä Soneraa jos pääset yhteyteen. Jospa sieltä löytyisi asiaan järkeä. Onnea.- pehmeetä touhua
Sain heepon soneralta kiinni ja jopa sillä niiden chat palvelun kautta (sain jopa vastauksia ja parasta viestiketju siirtyy antamaani sähköpostiin talteen) voi jopa näyttää mistä ollut keskustelua ja laskenta alkaa siitä kun palvelu on kytketty jonka nyt pitäisi olla itsestään selvyys.
Vit#u mitä pakko myyntiä kuten ex-elisalla. - Sonera mainos
pehmeetä touhua kirjoitti:
Sain heepon soneralta kiinni ja jopa sillä niiden chat palvelun kautta (sain jopa vastauksia ja parasta viestiketju siirtyy antamaani sähköpostiin talteen) voi jopa näyttää mistä ollut keskustelua ja laskenta alkaa siitä kun palvelu on kytketty jonka nyt pitäisi olla itsestään selvyys.
Vit#u mitä pakko myyntiä kuten ex-elisalla.Mainosta pukkaa loppuun, sen tietää ken on CHAT kokeillut.
kiitoksia ja mainosta tulee, mutta muuta en saanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562687
- 2001968
- 711716
- 921638
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91441Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.321176- 761111
- 811040
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes191954