Hei,
Reilu viisi vuotta tässä puhdistettu menneisyyden asioita. Tunnen olevani jo lähes ehyt, hyvin itseni tunteva nainen. Tiedän mitä haluan ja mitä en halua. Olen "vahvaa tekoa", tiedän sen. ;) Vuosi taas vaihtuu ja uusia asioita tulossa työrintamalle. Joskus toivoisin menestystä myös tuohon rakkauselämäänkin.. Olisiko jotakin uutta näkyvissä rakkauteen energioistani?
2 0 1 5
2
121
Vastaukset 2
Hei
sinä annat energiasi palaa! olet vahva kuin puu ja pidät itsesi pystyssä vaikka muut kaatuisivat. tähän asti olet ollut onnekas itseesi luottaen ja kyllä tästä eteenpäinkin. annat itsestäsi kaiken ja vielä enemmänkin, joka saralla missä vaaditaan.
on sinulla vielä asioita hampaankolossa ja tulee pysymäänkin, eli sinä vain opettelet hyväksymään tappiot ja huonon onnen, mitä tulee ja menee. sen kanssa voi elää ja ilman sitä sinä et olisi nyt se ihminen, mikä sinä olet. aika hieno saavutus!
työssä on haasteita ja tartut niihin vanhalla tarmollasi. et petä itseäsi, etkä ketään muutakaan, eli selviät hyvin.
rakkaus on elämän päämäärä, mitä ei voi järjellä ohjata. olet tähänastisessa elämässäsi ohjannut itseäsi siten, että teet kaiken järjestyksessä kuin uskollinen koira. mutta on sinussa lohikäärmettä ja oravaakin. lähesty niitä ominaisuuksia hellästi, mitkä ilmoittelevat itsestään.
t. Keskiyö- Hetki ikimuistoinen
Kiitos! Tuo "uskollinen koira" kommentti kuvastaa minua kyllä erittäin hyvin. :) Niin kotona kuin töissäkin. Nyt on aika kokeilla myös muita luonteenpiirteitä mistä olisi hyötyä esim. siellä "miesmarkkinoilla". :) Kiitos vielä vinkeistä!
Lämpöistä Joulunaikaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981726
- 59782
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,263755- 43714
Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l126659- 44551
- 33508
- 29459
Martinan naama Seiskan kannessa
Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it108442Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste58436