Hei,
Reilu viisi vuotta tässä puhdistettu menneisyyden asioita. Tunnen olevani jo lähes ehyt, hyvin itseni tunteva nainen. Tiedän mitä haluan ja mitä en halua. Olen "vahvaa tekoa", tiedän sen. ;) Vuosi taas vaihtuu ja uusia asioita tulossa työrintamalle. Joskus toivoisin menestystä myös tuohon rakkauselämäänkin.. Olisiko jotakin uutta näkyvissä rakkauteen energioistani?
2 0 1 5
2
101
Vastaukset
Hei
sinä annat energiasi palaa! olet vahva kuin puu ja pidät itsesi pystyssä vaikka muut kaatuisivat. tähän asti olet ollut onnekas itseesi luottaen ja kyllä tästä eteenpäinkin. annat itsestäsi kaiken ja vielä enemmänkin, joka saralla missä vaaditaan.
on sinulla vielä asioita hampaankolossa ja tulee pysymäänkin, eli sinä vain opettelet hyväksymään tappiot ja huonon onnen, mitä tulee ja menee. sen kanssa voi elää ja ilman sitä sinä et olisi nyt se ihminen, mikä sinä olet. aika hieno saavutus!
työssä on haasteita ja tartut niihin vanhalla tarmollasi. et petä itseäsi, etkä ketään muutakaan, eli selviät hyvin.
rakkaus on elämän päämäärä, mitä ei voi järjellä ohjata. olet tähänastisessa elämässäsi ohjannut itseäsi siten, että teet kaiken järjestyksessä kuin uskollinen koira. mutta on sinussa lohikäärmettä ja oravaakin. lähesty niitä ominaisuuksia hellästi, mitkä ilmoittelevat itsestään.
t. Keskiyö- Hetki ikimuistoinen
Kiitos! Tuo "uskollinen koira" kommentti kuvastaa minua kyllä erittäin hyvin. :) Niin kotona kuin töissäkin. Nyt on aika kokeilla myös muita luonteenpiirteitä mistä olisi hyötyä esim. siellä "miesmarkkinoilla". :) Kiitos vielä vinkeistä!
Lämpöistä Joulunaikaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37943Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29879Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56738Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720