Forenomin / Kotikartio S.L toimintatavoista

Törkeä Kotikartio

Vuokrasin Kotikartio S.L / Forenomilta 15.8.2014 alkaen Fuengirolan Los Pacosista kaksion joka oli myös todella sotkuisessa kunnossa ! Reklamoin sotketusta sohvasta ja sängystä Ville nimiselle silloiselle Forenomiin kuuluvalle Korikartio S.L:n esimiehelle, mutta hän ei asiian sen enempää kantaa ottanut. Kotikartiolta ei kukaan vaivautunut edes tulemaan asuntoa minulle avaimien luovutuksen yhteydessä näyttämään, saatikka sitten sotkuja katsomaan ! Asunnossa oli myös paljon puutteita mm. Viilennyksen sekä lämmityksen osalta. Vaihdoimme 1.12 asuntoon Paseo martimolla jossa on enemmän tilaa ja merinäköala sekä rauhalliset normaalit naapurit.
Yöt ovat Costa del Solinkin alueella kylmiä joten lämmitys on mm. Tarpeellinen asia. Vahva näkemykseni ja kokemukseni on ettei Kotikartio ole juurikaan kiinnostunut vuokralaisen asemasta tai tilanteesta sen jälkeen kun vuokralainen on välityspalkkion maksanut ja avaimet saanut ! En ikinä suosittele Kotikartiota tai Forenomia kellekkään !! Kotikartio vaati minut korvaamaan sotketut sohvat ja sängyn ! Tämä on kaikenkaikkiaan röyhkeyden huipentuma, eli jos erehdytte vuokraamaan Kotikartio S.L nimiseltä yritykseltä asunnon Costa del Solin alueella ottakaa asunnosta heti valokuvat mikäli siellä on puutteita, sotkettuja tai rikottuja paikkoja jne.

6

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Reskaju

      Kiitos vinkistä.....olemme vuokranneet heiltä 2 mh asunnon. Onkin ollut aikomus kivata kaikki paikat ennen kuin asetumme taloksi.
      Kotikartion johtaja on vaihtunut aivan äskettäin. Kuulin kouksan liisalta. Liisalla pacosissa as.väl. tsto. Sanoi menevänsä lounaalle uuden johtajan kanssa.
      Terv. Reino

    • Esp-2000

      Itselläni ei mitään valittamista ole ollut koskaan .

      • jijijijijijj

        "Itselläni ei mitään valittamista ole ollut koskaan ."
        Niin ja hauskaakin on ollut, sotketuista sohvasta ja sängystä päätellen


    • matkailija65v

      Olen vuokrannut Kotikartion kautta 8 kertaa asunnon, minulla ei ole ollut mitään moitittavaa yhtiön toiminnasta. Kaikki on toiminut niinkuin pitääkin. Rikkinäinen kahvinkeitin vaihdettiin kahden tunnin kuluessa uuteen. Kerran sattui että asunto oli sotkettu nähtävästi omistajien sukulaisten toimesta ja neljän tunnin kuluttua minulle annettiin isompi ja parempi asunto veloituksetta.

    • blaaaaaaah

      Vuokrasimme tänä kesänä asunnon kotikartiosta ja se oli samalla viimeinen kerta. En jaksa sen enempää enää avautua kun on niin pitkä stoori mutta sanotaan nyt näin, että lakimies hoitaa.

      • jla0

        Kotikartio oli ennen hyvä, Siis Ville Laaksosen aikana. Mutta ei enää. Keskittynyt uuden johdon aikana vain rahastukseen. En enää suosittele kenellekään, parempia ja rehellisempiäkin löytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      46
      4309
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      13
      4132
    3. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3388
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      88
      3330
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3167
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      164
      2860
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      4
      2460
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2449
    9. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      60
      2313
    10. Kirjotan ikävää ulos

      Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run
      Ikävä
      14
      1888
    Aihe